Мільярдер із Британії допомагає українським біженцям

Джон Кодвелл. Фото: kanaldom.tv

Статки 70-річного британця Джона Кодвелла становлять 2 мільярди фунтів стерлінгів. Він живе розкішним життям, якому позаздрить будь-хто. З перших днів повномасштабної війни Росії проти України Джон із дружиною прихистили українських біженців, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

У списку найбагатших людей Великої Британії за версією The Times, Джон Кодвелл посідає 115 місце. Вілли, яхти, колекції витворів мистецтва — 70-річний британець живе розкішним життям.

З перших днів війни Джон та його дружина, литовська спортсменка Модеста Вжесняускайте, поселили в окремому будинку на території свого маєтку українських біженців. Допомогти українцям зголосилися ще й тому, що дружина Джона свого часу стала свідком злочинних дій росіян у Вільнюсі.

"Коли я бачу матерів, які змушені залишити своїх чоловіків на війні, а самі — захищати й дбати про дітей на чужині, я відчуваю їхній біль. Вони не розуміють, що буде завтра. Тому ми з Джоном повинні були підтримати українців, відчинивши для них двері свого дому", — розповідає Модеста Вжесняускайте.

Більшу частину свого капіталу Джон Кодвелл заробив на продажі мобільних телефонів. У 1987 році він разом із братом створив невелику фірму, яка за вісім місяців заледве продавала 26 телефонів. Нині компанія Caudwell Group таку ж кількість мобільників продає за хвилину. Понад 20 років тому мільярдер продав компанію і присвятив себе родині та благодійності.

Британець став одним з перших багатіїв, які підписали Присягу дарування (The Giving Pledge) Білла Гейтса та Уоррена Баффет. Це філантропічна кампанія, яку в червні 2010 року започаткували Баффетт і Гейтс, пообіцявши віддати більшу частину власних статків на благодійність.

Наразі Кодвелл володіє некомерційною організацією, яка займається проблемами дітей з аутизмом.

Читайте також: Науковий фронт: як Україні допомагають Нобелівські лауреати

Медіа-партнери
Прямий ефір