Мільйони допомоги та заява про стратегічне партнерство — підсумки візиту Зеленського в Вашингтон (ВІДЕО)

Володимир Зеленський і Джо Байден. Колаж: kanaldom.tv

У Білому домі 1 вересня відбулися переговори президента США Джо Байдена з українським лідером Володимиром Зеленським, який напередодні прибув з візитом до Вашингтона. Американський президент приймав свого колегу в Овальному кабінеті, а потім пройшла вже робоча зустріч делегацій, інформує кореспондент телеканалу "Дом" з Вашингтона.

Сполучені Штати планують виділити Україні 463 млн дол. на програми, орієнтовані на демократію, права людини, децентралізацію, судову реформу і приватизацію.

Також 1 вересня було оприлюднено Спільну заяву про стратегічне партнерство України та США. У ній йдеться, що обидві держави мають намір продовжувати залучати Росію до відповідальності за системні порушення, що тривають на тимчасово окупованих територіях України та добиватися звільнення політв'язнів і заручників, яких утримують на цих територіях.

В цілому спільна заява складається з п'яти пунктів:

  • Безпека та оборона;
  • Демократія, правосуддя і права людини;
  • Енергетична безпека та клімат;
  • Економічне зростання і процвітання;
  • Протидія пандемії та гуманітарна допомога.

Угода — структурований документ, що містить важливі повідомлення:

  • США підтримують право України обирати свій зовнішньополітичний курс, зокрема прагнення вступити до НАТО;
  • Україна і США активізують Комісію стратегічного партнерства між країнами;
  • Україна і США закликають Російську Федерацію виконати зобов'язання щодо припинення вогню на Донбасі та докладати всіх зусиль для врегулювання конфлікту на Донбасі;
  • Україна і США розглядають "Північний потік-2" як загрозу для європейської енергетичної безпеки.

Крім того, досягнута домовленість, що "Ексімбанк" США може збільшити підтримку України до 3 млрд дол. Мінекономіки України та "Ексімбанк" відпрацюють варіанти використання середньострокових і довгострокових гарантій, прямих кредитів банку для фінансування експорту США в Україніу на загальну суму 3 млрд дол.

Офіційна частина візиту Володимира Зеленського завершиться в новому Українському домі, який тепер працює у Вашингтоні. Далі президент летить до Каліфорнії.

Читайте також: Український дім відкрили в Вашингтоні — подробиці (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір