Міжнародний інвестиційний форум проводять в історичному Криму, — Кориневич

Антон Кориневич (слева). Фото: kanaldom.tv

Арбатська Стрілка в Херсонській області історично була частиною Кримського регіону, а зараз — це крайня точка під контролем України у напрямку до окупованого півострову. Це стало символічними причинами вибору місця проведення першого інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку". Цей момент у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" пояснив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

"Дуже важливо, що цей форум проходить саме в селі Стрілкове, яке до 1955 року було селом Стрілкове Джанкойського району тоді ще Кримської області. Й у 1955 році було передано зі складу Криму до складу Генічеського району Херсонської області. Тобто, по суті, ми зараз перебуваємо в географічно історичному Криму", — зазначив Кориневич.

Форум відбувається на історичній кримській території та майже на адміністративній межі з тимчасово окупованим півостровом — до Криму лише 10 км.

"Зараз це, по суті, крайня точка, яка перебуває під контролем уряду України. У 2014 році тут були російські війська. Тому дуже важливо, що ми зібрали цей форум саме майже на межі з тимчасово окупованою територією АР Крим. Саме в Стрілковому, саме в цьому географічному, історичному Криму, який зараз ми контролюємо", — акцентував Кориневич.

Він розповів, що перший інвестиційний форум проводять заради залучення інвестицій на південь України. Розвиток регіону має стати позитивним сигналом для кримчан.

"Ми говоримо про те, що південь України (Херсонська та інші області) вимагає розвитку, уваги, інвестицій. Для того, щоб їхній розвиток бачили, зокрема, і кримчани, й щоб вони розуміли, що Україна розвивається, йде вперед шляхом своєї європейської інтеграції. Європейська інтеграція — це не тільки правильні слова, а це, власне кажучи, життя кожного нашого громадянина", — продовжив постійний представник президента в АРК.

Кориневич нагадав, що один з інструментів Стратегії з деокупації та реінтеграції Криму — соціально-економічний розвиток територій, що примикають до окупованого півострову.

"У Стратегії з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя чітко визначено, що одним із інструментів деокупації та реінтеграції Криму є соціально-економічний розвиток територій, які прилягають до тимчасово окупованого Криму. Тому дуже логічно, що цей форум проводиться тут, і що саме в цьому місці ми говоримо про розвиток півдня України", — резюмував Кориневич.

Повна версія інтерв'ю: За 10 км від Криму: про форум "Південна стратегія розвитку" говоримо з представником президента в АРК Антоном Кориневичем

Нагадаємо, 10-11 червня на Арабатській Стрілці в Херсонській області проходить перший інвестиційний форум "Південна стратегія розвитку". Телеканал "Дом" — інформаційний партнер заходу. У форумі беруть участь близько 600 осіб: 168 очільників територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів. До роботи з організації були залучені п'ять профільних міністерств.


Всі новини форуму "Південна стратегія розвитку" — у спецрозділі "Форум на Арабатській Стрілці"

Прямий ефір