Міжнародний день захисту дітей і день народження Мерилін Монро: 1 червня в історії

1 червня 1652 року почалася запекла битва під Батогом. Українсько-татарське військо під командуванням Богдана Хмельницького атакувало польську армію, головнокомандувачем якої був польський воєвода Мартін Калиновський. Про це йдеться в програмі "Утро Дома".

Бій відбувався на лівому березі Південного Бугу неподалік гори Батіг. Цьому передувало бажання гетьмана війська Запорізького взяти реванш за нищівну поразку в битві під Берестечком 1651 року. Битва під Батогом, що тривала два дні, завершилася тотальним розгромом польської армії.

1 червня виповнюється 95 років від дня народження легендарної блондинки Мерилін Монро. Справжнє її ім'я — Норма Джин Бейкер. Дитинство Мерилін було важким, оскільки минуло воно в притулках і прийомних сім'ях. У 21 рік Монро з'явилася у фільмі "Небезпечні роки". А справжня впізнаваність і слава прийшли до актриси, коли їй виповнилося 27 років. Тоді на екрани вийшов фільм "Ніагара", де Монро виконала роль фатальної жінки Роуз.

Щорічно 1 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту дітей. Ця дата з'явилася в Парижі в 1949 році. Її ініціювала Міжнародна демократична федерація жінок. Через 40 років Генеральною асамблеєю ООН була ухвалена Конвенція про права дитини — перший міжнародний документ, який свідчить про повноваження дітей.

Крім того, 1 червня — Всесвітній день батьків. Його заснувала у 2012 році Генасамблея ООН.

Читайте також: Підсумки 31 травня: вирок Стерненку, рекордна вакцинація та Президентський університет (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір