Мережу Центрів ветеранського розвитку розбудують на базі університету "Україна", — Мінветеранів 

У Києві відкрили Центр ветеранського розвитку. Фото: mva.gov.ua

У п'ятницю, 14 червня, Києві відкрили центр ветеранського розвитку. Він базується у "Відкритому міжнародному університеті розвитку людини "Україна". У столиці це вже третій такий центр, а загалом по Україні — 15, інформує "Дім" з посиланням на повідомлення Міністерства у справах ветеранів України.

Усі центри працюють на базі університетів, які є безбар’єрними та адаптивними.

"Тут ветерани та ветеранки, ветерани й ветеранки з інвалідністю зможуть здобути освіту та опанувати нову професію", — йдеться у повідомленні.

Також у центрі можна пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію, отримувати психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу у межах повернення до цивільного життя.

"У держбюджеті на 2024 рік закладено 71 млн грн на фінансування заходів із професійної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей. Це дасть можливість задовольнити потребу у здобутті освіти, проходженні перепідготовки або підвищенні кваліфікації близько 5000 осіб", — додали у Мінветеранів.

До слова, сторони підписали Меморандум про співпрацю, яка передбачає створення мережі Центрів ветеранського розвитку на базі п’яти територіально відокремлених структурних підрозділів університету "Україна". Це, зокрема, Вінницький соціально-економічний інститут, Житомирський економіко-гуманітарний інститут, Івано-Франківська філія, Луцький інститут розвитку людини та Хмельницький інститут соціальних технологій.

Нагадаємо, у столиці центри ветеранського розвитку також діють при Національному авіаційному університеті й Національному університеті фізичного виховання і спорту України.

Читайте також: В Україні планують створити мережу ветеранських просторів — деталі

Прямий ефір