"Мені здавалося, що це буде остання пісня від мене": Віталій Козловський — новий герой проєкту #Муз_Оборона

Віталій Козловський. Фото: kanaldom.tv

У неділю, 25 вересня, о 17:30 гостем проєкту #Муз_Оборона на каналі "Дом" буде український співак Віталій Козловський. Віталій говоритиме про виступи у бомбосховищах, лікарнях, шпиталях, військових частинах, пригадає перші дні війни, розповість про свою воєнну творчість і про те, як сам змінився після 24 лютого.

Згадуючи 24 лютого, Віталій Козловський зазначив, що за першою хвилею шоку прийшло рішення залишитися в Києві й допомагати тим, чим зможе. Артист волонтерив, допомагав грошима, їжею, ліками, займався розселенням біженців, виступав у бомбосховищах, перед хворими дітьми, перед пораненими. Згодом додались виступи перед військовими.

"Коли я почав їздити до військових, у мене була одна пісня про війну "Нас весна не там зустріла", ще в мене була пісня "Мала" і "Мала, танцюй". Під неї відбувалась якась магія: люди  виходили та починали танцювати всюди — в метро, на полігонах, в бомбосховищах. Це для мене величезна честь. Тому коли я падаю духом, я згадую пацанів і  дівчат, я бачу переселенців, дітей в ОХМАТДИТ, розстріляні сім’ї. І чим більше стає того горя, тим більше в мене стає люті й працездатності робити, створювати, бути незламним і йти вперед", — говорить Віталій Козловський.

У студії #Муз_Оборони артист поділиться спогадами, як була створена композиція "Нас весна не там зустріла" і які емоції вона в нього викликала.

"Вперше в мене був намір створити щось не заради того, щоб сподобатись, а заради того, щоб бути почутим. Я зустрівся з Дімою Банновим, і ми знайшли серед повстанських пісень пісню "Нас весна не там зустріла". Вона така актуальна, вона так передає настрій. Це надзвичайно важка пісня. Тому що коли я її співаю, в мене завжди ком у горлі. Я створював цю пісню, як крик душі своєї. Мені здавалося що це буде остання пісня від мене як від артиста", — пригадує Віталій Козловський.

Співак не приховує, що повномасштабна агресія дуже сильно змінила його. Він почав зовсім інакше розуміти і свою творчість, і своє українство.

"Ми збагнули, що ми — українці і ми — найкраща нація у світі. Про нас тепер знає увесь світ. Ніхто тепер не задумається, де знаходиться Україна", — наголошує  Віталій Козловський.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі "Дом" щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі "Дом".

Прямий ефір