Мендель: За пів року режиму тиші загинуло 5 українців, а від початку року — 26

Юлия Мендель. Фото: kanaldom.tv

Від липня 2020 року за пів року дії домовленостей щодо припинення вогню на лінії фронту загинули п'ять українців. А від початку цього року — 26 українських військових. Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" заявила прессекретарка президента України Юлія Мендель.

Вона акцентувала, що Україна не планує наступ на окуповані території Донбасу.

"Але інша справа — це Росія. Весь світ сьогодні говорить про скупчення російських військ біля українського кордону. Уздовж східного кордону вже сконцентровано 40 тис. російських військових, стільки ж в окупованому Криму. А тепер питання: чи може Росія наступати? Так, і ми це бачили 2014 року. Але оцінювати ситуацію потрібно тверезо, піддаватися паніці та посилювати становище — це така ж дурість, як недооцінювати реальність загрози", — сказала прессекретарка президента.

Мендель нагадала, що в липні 2020 року було досягнуто нових домовленостей дотримання режиму повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі. Однак цієї зими відновилися активні обстріли.

"За пів року, які дотримувалися режим тиші, було всього п'ять загиблих з нашого боку. А вже цього року, за трохи понад трьох місяців загинули 26 українських військових. Ця сумна статистика показує, що нехай хоч крихкий, але все ж баланс був порушений", — сказала вона.

Юлія Мендель підкреслила, що стійке переконання команди президента — "до миру повинні вести тільки перемовини".

"Саме тому ми добиваємося перемовин Нормандського формату і будемо рухатися до миру усіма можливими дипломатичними способами", — резюмувала вона.

Повна версія інтерв'ю: "Взгляд с Банковой" з Юлією Мендель: хто реально допомагає Донбасу, а хто — готується до наступу

Прямий ефір