Маріупольський університет у Києві: як живе навчальний заклад в евакуації

Маріупольський державний університет. Скриншот: kanaldim.tv

На початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували Маріупольський державний університет. Навчальний заклад переїхав до Києва і почав нове життя.  Для навчання студентів тут є все: окремі кабінети, лабораторії, комп'ютерні класи. Через війну деякі спеціальності довелося скоротити, натомість є ті, що стають популярнішими. Цей навчальний рік університет розпочав у змішаному форматі: онлайн і офлайн, розповідається у "Ранку Вдома".

Разом із містом Марії на початку повномасштабної війни росіяни зруйнували Маріупольський державний університет, який, до речі, є ровесником незалежної України. Ворогу вдалося знищити лише стіни — учбовий заклад виявився зі сталевим характером, переїхав до Києва і почав у столиці нову сторінку своєї історії. На новому місці виш провів ребрендинг. Тепер його логотип — це голуб із площі Свободи у Маріуполі. 

"Ми розбудовуємо таку спільноту і такий проєкт, який є більшим за просто університет. У нас багато завдань: і зберегти ідентичність, і на міжнародній арені виступати, і допомагати країні боротись на інформаційному фронті", — каже ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко.

Для навчання студентів тут є все: окремі кабінети, лабораторії, комп'ютерні класи. Через війну деякі спеціальності скоротили, однак є ті, що активно популяризуються. Першою в університеті відновили лабораторію кібербезпеки. Наразі вона є однією з кращих в країні. 

Через часті повітряні атаки та загрози обстрілів багато студентів в Україні не мають змоги постійно ходити на заняття. Цей навчальний рік Маріупольський університет розпочав у змішаному форматі: онлайн та офлайн. 

З російською агресією університет зіткнувся вже двічі — 2014-го та 2022 року. 10 років тому вдалось дати відсіч ворогу. В університеті тоді працювали понад 400 викладачів і навчалися майже 5000 студентів. Наразі у ньому 280 працівників та понад 3000 слухачів. 

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну університет, як і весь Маріуполь, зазнав втрат. Загинули 18 викладачів і студентів.

"Наші випускники, наші студенти, наші хлопці і дівчата перебувають в полоні, тому що стали на захист Маріуполя у перші дні вторгнення", — додає ректор університету.

У будівлі університету облаштували та відремонтували повноцінне укриття, яке має додаткові аудиторії та залу. Під час повітряних тривох заняття переносять сюди. 

Серед планів університету — після перемоги повернутися додому. Але поки триває повномасштабна війна, вищий навчальний заклад продовжить готувати майбутніх фахових спеціалістів, які розвиватимуть нашу країну.

Читайте також: "Я пообіцяв мамі, що повернуся": захисник Маріуполя розповів про російський полон

Прямий ефір