"Мама опинилася на окупованій території": попри все українки стали лідерками на чемпіонаті Європи з боротьби (ВІДЕО)

Ілона Прокопевнюк. Фото: uww.org

Чемпіонат Європи з боротьби завершився ще 3 квітня, а українські спортсменки через війну і зараз залишаються в Угорщині, де в Будапешті відбувалися змагання, повідомляє "Дом".

Українська жіноча збірна закінчила змагання лідером медального заліку з п'ятьма медалями — 2 золотими, 1 срібною та 2 бронзовими.

Українка Ілона Прокопевнюк для завоювання "бронзи" у категорії до 62 кг не лише долала суперниць, а й добиралася до угорської столиці 3 дні. Водночас мати спортсменки опинилася на окупованій частині Херсонської області.

"Херсонська область, яка зараз окупована, це смт Велика Олександрівка, там зараз перебуває моя мама. У них зараз немає світла, немає води, я вже 6 днів не можу зателефонувати рідним, тому дуже важко", — поділилася Ілона.

Ще одну бронзову медаль Україні принесла Алла Бєлінська у класі 68 кг. Другий, срібний щабель п'єдесталу зайняла Олександра Хоменець у категорії до 55 кг.

Ідеальний "золотий" результат Україні подарували Аліна Грушіна-Акобія у категорії до 57 кг та Тетяна Рижко, яка стала найкращою серед спортсменок до 65 кг.

Під час війни в Україні дівчата виступають із захмарною мотивацією.

"Нас налаштовували так, що потрібно зараз зосередитися на тренуваннях, зосередитися на тому, що ми маємо виграти, і що ми тим самим допоможемо нашій країні", — сказала бронзова призерка чемпіонату Європи з боротьби Ілона Прокопевнюк.

Підтримали дівчат й хлопці. Збірна України з греко-римської боротьби везе в Україну 2 "бронзи" завдяки Олександру Гришину та Владлену Козлюку.

А ось чоловіча збірна України з вільної боротьби відмовилася від участі на турнірі та залишилася в Україні захищати Батьківщину.