Майстриня продає макраме та допомагає ЗСУ — історія Ганни Панової 

Макраме. Фото: gettyimages.com

Майстриня Ганна Панова почала займатися макраме у травні 2022 року. Відтоді плетіння стало справжньою розрадою для жінки. Майстриня познайомилась з різними техніками та роботами інших фахівців, аби створити щось унікальне. Більше дивіться у "Ранку Вдома". 

Майстриня Ганна Панова почала займатися макраме у травні 2022 року. До рукоділля її підштовхнула подруга. 

"Вона якось мимохідь сказала про те, що хотіла б плетений пояс. З цього все почалося. Моя мама показувала мені основи макраме, коли я ще була дитиною. Я мала розуміння, трохи вміла це робити", — пригадує майстриня Ганна Панова. 

Відтоді вузлове плетіння стало для жінки хобі та розрадою. 

"На початок повномасштабного вторгнення я була в Харкові. Ми виїхали в перший день. Я працюю інженером на заводі, і наразі продовжую там працювати віддалено", — продовжує майстриня. 

Наразі жінка живе у Вінницькій області. Її чоловік став на захист батьківщини. 

"Це реально дає можливість розслабитись і сконцентруватися на внутрішньому своєму стані. Ця робота також дає змогу переосмислити, переоцінити ситуацію, скласти все по поличках і трошки пригальмувати, якщо є негативні думки", — зізнається Ганна Панова. 

Ганна так захопилась рукоділлям, що почала вивчати все про техніку макраме, познайомилась з роботами майстринь з усього світу. 

"Я просто не хочу повторювати чиїсь роботи. Людина створила своє, а я — своє. Я навіть свої роботи не повторюю. Тобто хоч щось, але буде відрізнятися", — веде далі майстриня.

Більшість своїх робіт Ганна дарувала друзям та знайомим. Паралельно вела сторінку в соцмережах. Звідти й почали приходити клієнти. 

"Я дуже люблю працювати на замовлення, тому що коли ти втілюєш мрію людини, це дає потужний емоційний поштовх обом. Дівчата — мої замовниці, хочуть різного. Хтось хоче янгола охоронця для дому, хтось — гарний аксесуар, або декор, щоб створити затишок вдома", — резюмує Ганна Панова. 

Технікою макраме можна оздобити будь-що, впевнена майстриня. Ганна прикрашає нею і дзеркала, і подушки, і навіть світильники чи гамаки. 

Більшість коштів від продажу своїх виробів майстриня переказує військовим. Зокрема, допомагає купувати необхідні речі для чоловіка та знайомих, які на фронті. Також бере участь в благодійних ярмарках і виставках. Остання з таких проходила в Англії. Туди майстриня передала різдвяні прикраси. Вдалося вторгувати чималі кошти. Жінка й сама часто проводить різні аукціони та розіграші, адже вірить, що навіть мінімальна допомога хоч би на маленький крок наближає Україну до перемоги. 

Також цікаво: Волонтерський хаб "Синичка": як волонтери зводять будинки та ставлять на ноги поранених військових

Прямий ефір