Люди жили у поїздах: у Харкові готуються до запуску метро

У метро Харкова. Фото: unian.net

За кілька тижнів у Харкові планують запустити метрополітен. Про це сьогодні, 16 травня, розповів Харківський міський голова Ігор Терехов, повідомляє "Дом".

"Я розраховую за 1,5-2 тижні запустити перші поїзди метрополітену. У нас були певні побоювання, ми обстежили ділянки, які зазнали обстрілів, сьогодні є висновок, що вони пристосовані для руху. Обіцяти поки що нічого не буду, бо це цілий процес, але дуже хочу, щоб за 1,5-2 тижні ми запустили вже у якомусь ракурсі метрополітен", — сказав він.

У воєнний час харків'яни використовували метро як укриття, а ті, хто втратив квартири, — як житло. Зараз міська влада займається розселенням людей із підземки.

"Частина людей вже сьогодні залишила метрополітен. Ми нікого насильно, звичайно, не забираємо з метрополітену. Єдине, що: ми почали звільняти наші потяги, тому що люди жили в поїздах. На станціях вони ще можуть жити. Ми підшуковуємо їм гуртожитки", — повідомив Терехов.

Читайте також: У Харкові знищено половину трамваїв та третину тролейбусів, — мер

Нагадаємо, 16 травня у Харкові розпочали поступовий запуск громадського транспорту — поки що на маршрути виходять тролейбуси та автобуси. Трамваї запустять після ремонту контактної мережі. Перші два тижні проїзд громадським транспортом буде безкоштовним.

Медіа-партнери
Прямий ефір