Люди — передусім: на об'єднувальній ролі телеканалу "Дом" наголосив президент України

Владимир Зеленский в эфире телеканала "Дом". Фото: kanaldom.tv

Об'єктивна інформація про політику України допоможе інтеграції в український простір мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та окупованого Криму. Про це в інтерв'ю телеканалу "Дом" заявив президент України Володимир Зеленський.

"Я завжди говорив: території дуже важливі, але передусім — люди. І сьогодні людям там складно встояти проти інформаційних атак, складного життя, встояти та залишитися в душі й у серці українцем. Складно, тому що люди повинні виживати. Я сам — батько. І я розумію, що треба годувати дитину. І ось школа. На ній прапор "ДНР". Ну, а де, де працювати тому ж учителю? І ось учитель іде до цієї школи. І йому потрібно якось розмовляти з дітьми та якось постаратися донести до них об'єктивну інформацію — ось це завдання. Ось це — інформаційна перемога. Це набагато важливіше будь-якої кулі", — деталізував президент.

Українське мовлення на тимчасово окуповані території дасть змогу зберегти зв'язок з українцями в ОРДЛО та Криму. І цьому сприяє орієнтований на жителів цих територій державний телеканал "Дом", впевнений Володимир Зеленський.

"Це реально наші українці. Це реально наш дім, наш будинок — Україна. І ми здійснюємо мовлення туди й говоримо: "Ми з вами живемо в одному домі. Зараз тимчасово — у різних кімнатах. Але це тимчасово. Ми всі — під одним дахом однозначно". Нам треба говорити там із людьми. Не втратити наш зв'язок", — акцентував він.

Президент вважає, що телеканал "Дом" повинен мовити не тільки на окуповані райони. Він також важливий для внутрішньо переміщених осіб, які живуть на підконтрольній Україні території, але не втрачають зв'язок з рідними, які залишилися в ОРДЛО і Криму.

"Вони тут живуть, працюють, і їм дуже важливо бачити, про що ми говоримо з людьми, які [перебувають] на окупованій території. Їм дуже важливо це бачити й чути. І тому канал "Дом" — він не тільки для тих, хто "там". Канал "Дом" — для всіх переселенців, які перебувають сьогодні тут. Цей канал повинен об'єднувати людей. Тому що між ними, між тими ж донеччанами, які одні — "там", інші — тут, — між ними теж наявна ця жахлива контактна лінія", — підсумував Володимир Зеленський.

Повна версія інтерв'ю: "Хто ти? Сам для себе дай відповідь": інтерв'ю президента Володимира Зеленського про Донбас і Крим

Прямий ефір