Люди мають знати, що буде далі, — законопроєкт про перехідне правосуддя прокоментував Яременко

Игорь Яременко. Фото: kanaldom.tv

Законопроєкт про перехідне правосуддя дасть українцям в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та в окупованому Криму розуміння майбутнього, яке на них чекає після деокупації. Про це у спецпроєкті "Выборы без выбора" телеканалу "Дом" заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

"Ми не розділяємо Крим, ми не розділяємо Донбас. Ми — відповідно до законів і наших внутрішніх переконань — вважаємо, що все це тимчасово окуповані території, які вимагають єдиного підходу. Так, безумовно, є різні процедури, залежно від тих чи інших територій. Але ми намагаємося їх зараз уніфікувати", — зазначив Яременко.

Законопроєкт про перехідне правосуддя дасть відповідь на ключове питання: що відбуватиметься після деокупації частини Донбасу та Криму, наголосив заступник міністра.

"Найголовніше зараз — законопроєкт про перехідний період. Це ключове питання, яке ставилося багато років: а що буде після деокупації? Абсолютно правильне питання… Ось закон, який зараз у Верховній Раді розглядатиметься, окреслює межу та розповідає громадянам, що буде після звільнення, як держава розглядатиме громадян, які проживають там: що вони — жертви. І це — ключове", — сказав Яременко.

У 2014 році Україна звільнила 2/3 окупованих територій Донецької та Луганської областей, і "ці території зараз живуть нормальним життям", тому звичайним громадянам в ОРДЛО та Криму не варто боятися деокупації, акцентував заступник міністра.

"Там (на підконтрольних Україні територіях, — ред.) виплачують нормальні зарплати — щонайменше зіставні, й, можливо, більші, ніж у Ростовській області РФ. Це визнають і російські експерти. Там активно розвивається інфраструктура, там немає "комендантської години", там ніхто нікого не переслідує, там немає всієї тієї нісенітниці, якою насичені російські інформагентства", — зазначив Яременко.

Повна версія інтерв’ю: "Вибори" в ОРДЛО й Криму, заручники Кремля та деоккупація: інтерв'ю із заступником глави Мінреінтеграції Ігорем Яременком

Нагадаємо, що 4 серпня Кабінет міністрів України ухвалив законопроєкт "Про основи державної політики перехідного періоду". Наступний крок — внесення законопроєкту на розгляд Верховної Ради. Про нюанси законопроєкту читайте тут.

Читайте також: Візит Зеленського до США, робота ТКГ і перехідне правосуддя: інтерв'ю з Олексієм Резніковим

Медіа-партнери
Прямий ефір