Литва підтримає заявку України на членство в ЄС, — Володимир Зеленський

Гитанас Науседа (слева) и Владимир Зеленский (справа). Фото: president.gov.ua

Президенти України та Литви Володимир Зеленський і Гітанас Наусєда підписали низку двосторонніх документів, які, зокрема, стосуються "Кримської платформи" і членства України в Європейському Союзі. Про це сьогодні, 18 березня, повідомив Володимир Зеленський під час брифінгу, інформує кореспондент телеканалу "Дом". 

Зокрема, президенти обговорили загострення ситуації на Донбасі та невиконання Росією Мінських домовленостей. Литва підтримує збереження та посилення санкцій проти РФ до деокупації українських територій.

"Також я детально розповів про нашу ініціативу та створення в Києві міжнародного майданчика під назвою "Кримська платформа". Переконаний, що всі демократичні країни світу, що поважають міжнародне право, мають об'єднатися для захисту прав наших громадян, кримчан, і деокупації півострова", — розповів Володимир Зеленський. 

Він також зазначив, що однією з цілей "Кримської платформи" буде розробка механізмів, які в майбутньому дозволять швидко та дієво протидіяти будь-яким спробам окупації будь-яких територій на планеті. 

Окрім того, сторони скоординували дії щодо оновлення угоди про асоціацію та подальшу інтеграцію України до Європейського Союзу.

"З цією метою підписано дуже важливий документ — декларація щодо підтримки європейської перспективи України. Процитую її останнє речення: "Литовська Республіка підтримує Україну, коли Україна вирішить подати заявку на членство в Європейському Союзі". Повноправне членство України в ЄС не можна відкладати у довгий ящик. Україна в Євросоюзі — це не далека фантастична мрія, це стратегічна досяжна мета", — додав очільник України.  

Зазначимо, що президент Литви перебуває в Україні з робочим візитом 18-19 березня. Планується, що Зеленський і Наусєда візьмуть участь у роботі всеукраїнського форуму "Україна 30. Малий і середній бізнес та держава" і привітають учасників українсько-литовського економічного форуму "Економіка і пандемія: криза та нові можливості".

Раніше голова української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук заявив, що через загострення ситуації з водою в Криму Росія може зважитися на нову атаку

Читайте також: Чи підтримає Росія новий план щодо Донбасу чи наважиться на ескалацію? Інтерв'ю зі спікером ТКГ Олексієм Арестовичем

Прямий ефір