Лінія окупації в Грузії — хто моніторить та як працюють КПВВ (ВІДЕО)

КПВВ в Грузии. Фото: kanaldom.tv

У Грузії моніторинг ситуації на лінії дотику з окупованими Росією територіями здійснює місія Європейського Союзу. Про це в програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Грузії Ігор Долгов.

На відміну від українського Донбасу, в Грузії воєнні дії не ведуться.

"Лінія демілітаризована — там немає блокпостів, там немає бліндажів, там немає військових, там є тільки сили Міністерства внутрішніх справ Грузії, поліцейські, умовно кажучи", — сказав Долгов.

Однак місія ЄС діє тільки на підконтрольній уряду Грузії території, не перетинаючи окупаційної лінії.

"І це теж неправильно, бо вони не бачать, що відбувається там. Ось місія ОБСЄ на Донбасі працює по обидва боки лінії дотику, тому спостерігачі можуть фіксувати порушення режиму припинення вогню, можуть документувати, яке важке озброєння є там, де не має його бути, його переміщення", — пояснив відмінності Долгов.

Із міжнародних організацій в окуповані Південну Осетію та Абхазію місцева "влада" допускає тільки співробітників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

"На окуповану частину потрапляють тільки співробітники місії Червоного Хреста. Вони продовжують там роботу з пошуку поховань загиблих під час активних воєнних дій 1992-1993 років. Серед них, на жаль, напевно були громадяни України, про долю яких ми поки нічого не знаємо", — додав посол.

Так само як і в Україні, сполучення громадян з окупованими територіями проходить через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ). Як і на Донбасі, в Грузії окупаційні сили теж закрили зі свого боку КПВВ під приводом пандемії коронавірусу.

Повна версія програми: "Неофициальный разговор" із Грузії: як живуть люди по обидва боки окупаційної лінії

Нагадаємо, Південна Осетія та Абхазія непідконтрольні уряду Грузії з 1991 і 1992 року відповідно. Під час російсько-грузинської п'ятиденної війни 2008 року Росія завершила окупацію Абхазії та Південної Осетії й визнала самопроголошені "республіки", які утворилися на цих територіях. Уряд в Тбілісі у відповідь розірвав дипломатичні відносини з Москвою, а Південну Осетію та Абхазію оголосив "окупованими територіями". У документах ООН ці райони розглядаються як невіддільна територія Грузії.

Прямий ефір