Лікар обладнав гінекологію на колесах і лікує жінок на прифронтових територіях

Сергій Бакшеєв. Скриншот: kanaldim.tv

Сергій Бакшеєв — акушер-гінеколог. З перших днів повномасштабного вторгнення він лікував українок та приймав пологи під обстрілами. Згодом лікар обладнав гінекологічний кабінет на колесах та поїхав на деокуповані та прифронтові території як волонтер. Історії, які він розповідає, вражають. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Він лікував українок та приймав пологи під обстрілами з перших днів повномасштабного вторгнення, а нині їздить на фронт як лікар-волонтер. Для цього створив власний гінекологічний кабінет на колесах. Там висить прапор "Положництво України не стане на коліна". Положництво — це акушерство українською мовою. 

"На апараті УЗД три датчики. Найсучасніший датчик цього року я придбав для огляду щитоподібної та молочної залоз. Це повинно бути обов'язково в місіях", — пояснює акушер-гінеколог Сергій Бакшеєв.

Акушер-гінеколог, репродуктолог, кандидат медичних наук Сергій Бакшеєв присвятив професії понад 20 років. Він подарував тисячам українських пар довгоочікуваних дітей і розвивав вітчизняну медицину. 

"У мене шість патентів різних, дуже цікавих. Один з патентів — це моя особиста методика зберігання вагітності профілактичним швом. Його накладають на шийку матки в 9-13 тижнів вагітності при багатоплідній вагітності. Це дозволяє уникнути передчасних пологів", — пояснює репродуктолог.

До повномасштабного вторгнення Сергій завідував жіночою консультацією у пологовому будинку №3. Також займався власною практикою у клініці, що працює від 2014 року. Другого дня повномасштабної війни лікар вже приймав пологи та допомагав жінкам, які евакуювались за кордон. Згодом долучився до українсько-ізраїльської волонтерської організації "Фріда". 

"Ми були першими лікарями, які заїжджали на деокуповані території. Туди, куди не пускали нікого, навіть медичних працівників. Практично з квітня 2022 року я на власно очі побачив людей та почув їхні історії, після яких я не маю жодного наміру щодо братерства з моцковитами", — провадить Сергій Бакшеєв.

Перші волонтерські місії були до Київської й Чернігівської областей. Згодом географія розширилась на Херсонську та Харківську. Люди ставали в чергу на огляд до лікарів і розповідали історії, від яких завмирало серце.

"В Харківській області ми заїхали в село десь через 3-4 дні після деокупації. Люди мали близько 100 голів худоби. Коли рашисти відходили, вони загнали корів та кіз у сарай та підпалили його. Це все відбувалося на очах в селян", — каже лікар.

Після почутого Сергієві кортіло допомагати ще більше. Приймати велику кількість пацієнтів без належного обладнання було б непрофесійно, каже лікар. 

"Під час війни лікар повинен бути універсальним. Саме цього потребує воєнний стан. Тому гінеколог під час волонтерських місій — це не тільки гінеколог. Він має проводити ультразвукове дослідження, кольпоскопію, оглядати щитоподібну залозу й опанувати весь спектр медичних послуг", — додав Сергій Башкєєв. 

Аби мати все для роботи, Сергій вирішив створити спецтранспорт із необхідним для огляду обладнанням. Заручившись підтримкою Німецького благодійного фонду, вітчизняних виробників обладнання та завдяки донатам українців, медику вдалося втілити ідею в життя. За пів року зробили гінекологічний кабінет на колесах, який лікар-волонтер назвав "Жінкомобіль". 

"Нам вдалося зробити автівку експертного класу, в якому є гінекологічне крісло. Мені дуже зручно оглядати тут жінок. Є апарат УЗД експертного класу з датчиками вагінальним, датчиками черевної порожнини, датчик щитової та молочної залоз. Є кольпоскопія. У нас є повністю всі розхідні матеріали для огляду, дзеркала, пелюшки, бахіли. Є препарати, які ми можемо надавати нашим жінкам за потреби. Є все для того, щоб виконати повноцінний огляд", — каже акушер-гінеколог.

Ця автівка вже пережила не одну волонтерську місію. Сергій разом із працівниками клініки їздить на прифронтові території чи не щомісяця. Також проводять профілактичні огляди для жінок ВПО у Київській області. 

"Київщина — це той регіон, який потребує медичної уваги та організації медичної допомоги. Тому ми дуже багато їздимо зі своїми профілактичними оглядами, виявляємо багато станів перед онкологією, станів, які потребують оперативних втручань, і скеровуємо на київські лікарні", — резюмував Сергій Бакшеєв. 

Нині в арсеналі Сергія вже два "Жінкомобілі", тож гінеколог запрошує у команду лікарів, які хочуть долучитися до волонтерських місій. Також продовжує генерувати нові проєкти та ставити перед собою завдання, що наближатимуть перемогу та допомагатимуть українцям вистояти.

Читайте також: Як евакуйованим отримати медичну допомогу за новим місцем проживання — інструкція

Прямий ефір