Легендарні ретроавтомобілі в Києві зібрав музей "Колеса історії"

Музей "Колеса історії" у Києві. Скриншот: kanaldim.tv

Новий музей ретроавтомобілів у Києві "Колеса історії" зібрав понад 100 рідкісних моделей XX століття. Серед них зустрічаються і справжні легенди. Попри велику війну, сьогодні музей працює на повну силу і навіть поповнюється новими експонатами. За кілька місяців роботи виставку вже відвідали сотні людей. Адресу та години роботи музею дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

На площі майже 2 000 квадратних метрів зібрані понад сто рідкісних моделей XX сторіччя. Серед них зустрічаються і справжні легенди, як от американська ікона авто стилю Chevrolet Impala, або ж радянський ГАЗ-12  з кузовом фаетон — кабріолет 1949 року, котрий випустили лише у двох екземплярах, чи брутальний Oldsmobile Delta 88, що зійшов з конвеєра на початку 1970-х років. У кожного з цих автомобілів є своя унікальна історія життя та реставрації.

"Delta 88, рік випуску — 1971. Типовий представник фулсайзів тодішньої американської культури. Для мене він дуже дорогий тим, що на його реставрацію у мене пішло 18 років", — зізнався співзасновник музею "Колеса історії" Павло Лозовенко.

Істотну частину музею займає радянська класика. Тут є й ЗІЛи, "Побєди" у незвичайних кузовах, та "Волги" з кондиціонерами, які були доступні тільки радянській еліті.

"У нас є ГАЗ, який насправді є ліцензією автомобіля Ford та випускався в Радянському Союзі. Найбільша відмінність Ford від газу це емблема на радіаторі. Таких автомобілів в Україні збереглося всього два за моїми даними. Один із них стоїть у нас в музеї. Він єдиний, який відреставрований", — провадить Павло Лозовенко.

Раніше ці авто ми могли побачити лише в інтернеті або ж у документальних фільмах. Відтепер у всіх поціновувачів автомобільної класики є можливість побачити їх на власні очі у столиці.

"Особисто я до цього йшов достатньо довго. Все почалося з захоплення модельками. Років 30 тому я купив перший ретроавтомобілі. Тоді зародилася ідея створити колекцію, яка потім наповнить музей ретроавтомобілів. Бо я бачив, що багато людей, навіть старшого віку, вони вже не знають це вже не пам'ятають цих автомобілів", — додав співзасновник музею ретроавтомобілів.

Павло разом з друзями хотів відкрити музей і ще на початку 2022 року. Втім, повномасштабне вторгнення внесло свої корективи у плани. Приміщення музею разом з автомобілями, на реставрацію і пошуки яких пішли роки, не раз опинялися під загрозою знищення.

"Вивезти це було неможливо. По-перше, не було куди. По-друге, перевізники в той час ціни підняли в десятки разів. Тобто саме перевезення коштувало неймовірних просто грошей. Так сталося, що ми просто перечекали", — зізнався Павло Лозовенко.

Тому сьогодні автомобільний музей "Колеса історії", попри велику війну, працює та навіть поповнюється новими експонатами. За кілька місяців роботи виставку відвідали вже сотні людей, які цікавляться автомобільною історією.

"Тут є постійний павільйон, куди можна прийти й відразу подивитися ці всі автомобілі, обійти їх з усіх сторін. Можна побачити екстер'єр та інтер'єр. Ту кількість автомобілів, які тут можна побачити, є винятком не лише в Києві, а й в Україні", — розповів відвідувач музею "Колеса історії" Максим Кругляк.

Тепер музей "Колеса історії" може відвідати кожен охочий. Для студентів, пенсіонерів та школярів діють знижки на квитки. Також можна замовити одну з кількох автомобільних екскурсій і вирушити у справжню подорож минулим разом з рідними чи друзями.

Також цікаво: Військовий та волонтер заснував "Патріотичний музей російсько-української війни"

Прямий ефір