"Л/ДНР" заявили 100 осіб на обмін, з них в українських в'язницях перебувають лише 15, — Денісова

Людмила Денисова. Фото: ombudsman.gov.ua

Так звані "Л/ДНР" заявили у свої списки на обмін 100 осіб, які нібито перебувають на підконтрольній українській владі території. Про це в інтерв'ю проєкту "Специальный репортаж" телеканалу "Дом" повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Вона зазначила, що востаннє зустрічалася із так званою "уповноваженою з прав людини "ДНР" 3 грудня 2020 року.

"Вони нам передали список на 100 осіб, щоб уточнити, хто з них є. Ми уточнили — 15 із них перебувають у місцях несвободи на території України, яка контролюється урядом. А решта — або вже звільнена, або таких прізвищ немає у нас, або просто не хочуть бути повернені на окуповану частину", — сказала Денісова.

Вона не вважає, що основна мета затримань українців, що тривають в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) — поповнення "обмінного фонду".

"Цього "обмінного фонду" достатньо. У них 301 наш громадянин. А в нас (на території, яка контролюється урядом) стільки "їхніх" людей немає", — наголосила вона.

Повна версія інтерв'ю: Список лише збільшується: про українців, які утримуються в ОРДЛО, говоримо з омбудсменкою Людмилою Денісовою

Нагадаємо, що серед 301 громадянина України, який утримується в ОРДЛО: 30 жінок, 44 — військовослужбовці. Ще 258 громадян вважаються зниклими безвісти.


Повний випуск "Специального репортажа", присвяченого темі українців, які утримуються в ОРДЛО, дивіться в ефірі телеканалу "Дом" 18 листопада.

Прямий ефір