Киянка за народженням, американка за місцем проживання, єврейка за походженням — у Києві проходить виставка про Голду Меїр

Виставка про Голду Меїр. Скриншот: kanaldim.tv

Киянка за народженням, американка за місцем проживання, єврейка за походженням. Жінка, яка зі звичайної емігранти змогла стати спочатку однією із засновниць Ізраїлю, а згодом протягом життя очолити три міністерства і нарешті, обійняти посаду прем'єр-міністра, ставши другою людиною в країні, яка вже понад 100 років перебуває у стані війни за власне виживання. Все це про надзвичайно талановиту, наполегливу жінку-легенду Голду Меїр. Про виставку, присвячену їй, розповідається у "Ранку Вдома". 

За 80 років життя Голда Меїр не лише створила власну історію, а й змінила на краще життя майбутніх поколінь і на своєму прикладі показала, як це — щиро і по-справжньому любити свою країну. 

Вшанувати пам'ять політикині і показати українцям приклад стійкості та патріотизму вирішила команда Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр — створила унікальну виставку. 

"Ми показали Голду у вишиванках, показали її цитати. Ми вирішили, що зараз дуже на часі показати людям легенду ХХ століття, киянку в минулому. Голда Меїр надзвичайно любила свою державу.  Її цитати надзвичайно актуальні! Вона є прикладом того, як політик і державний діяч може любити свою державу, і як людина може бути справжнім патріотом", — каже голова правління Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр Тетяна Грабан.

Виставка складається з двох основних блоків. Перший — 14 архівних фотографій Голди Меїр, який організатори оновили за допомогою штучного інтелекту і роздрукували в широкому форматі. Другий — унікальні картини, на яких політикиня представлена в традиційних українських вишиванках. 

Кожна картина на виставці супроводжується цитатою ізраїльської політикині. Їх організатори ретельно відбирали, перечитуючи сотні її висловлювань. 

Виставка "Голда Меїр. Вчора. Сьогодні. Зараз" є мобільною і в різний час буде представлена в різних містах країни. Почесне право першому прийняти виставку отримав Національний музей "Київська картинна галерея". 

Читайте також: Як ШІ бачить Голду Меїр — виставка у Київській картинній галереї

Прямий ефір