"Кримську платформу" презентувало МЗС для європейських партнерів (ВІДЕО)

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ru

"Кримську платформу" презентувала перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова для європейських і євроатлантичних партнерів. Про це сьогодні, 16 березня, повідомляє "Дом".

"Кримська платформа" — це формат, в основі якого лежить стратегічне бачення, консолідація підтримки міжнародних партнерів і, власне, синергія цих зусиль. Говорячи про роль НАТО в "Кримській платформі", ми насамперед маємо на увазі стримуючі заходи в регіоні Чорного моря — це спільні тренування та навчання, збільшення присутності Альянсу, політичну підтримку та політику невизнання", — розповіла Джапарова.

Вона також розповіла про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, а саме — про зростаючу мілітаризацію півострова і порушення "владою" норм міжнародного гуманітарного права. Зокрема, представниця МЗС розповіла про репресії проти кримських татар, незаконний призов до російської армії та інші порушення.

У заході взяли участь заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, заступник помічника генсека НАТО з політичних питань і політики безпеки Джеймс Аппатурай, голова Парламентської асамблеї Ради Європи Євронест Андріус Кубіліус, депутати Європейського парламенту та представники провідних європейських і американських неурядових організацій.

Раніше в МЗС назвали п'ять головних напрямів діяльності "Кримської платформи".

Читайте також: "Кримська платформа" і протидія РФ: українська делегація в ПАРЄ розповіла президенту про роботу

Прямий ефір