"Кримські санкції" дійсно працюють, але їх потрібно посилити, — посол України в Естонії

Фото: mfa.gov.ua

Політика невизнання окупації Криму Росією та санкції, які накладають інші держави, є дієвими, проте їх потрібно посилити. Про це заявила надзвичайний та повноважний посол України в Естонії Мар’яна Беца під час панельної дискусії "Національна стійкість: як впливає окупація Криму на Україну?" сьогодні, 10 березня, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Політика невизнання також наявна. Багато партнерів не визнають незаконну окупацію Криму. Ми вдячні партнерам, які протягом цих років продовжують накладати санкції на Російську Федерацію. Вони дійсно працюють. Але нам потрібно посилити їх, це, без сумніву, на індивідуальному рівні і на рівні міжнародних організацій", — наголосила Мар’яна Беца.

Посол звернула увагу, що впродовж семи років окупації ситуація на півострові лише погіршується. Росія нарощує військову присутність як у Криму, так і загалом у Чорноморському регіоні. Починаючи з 2014 року російські сили майже подвоїли свою присутність.

Також вона відзначила важливість "Кримської платформи" для подальшої деокупації Криму. За її словами, такий майданчик допоможе об’єднати зусилля України та міжнародних партнерів.

"Цю платформу ми хочемо використовувати як потужний інструмент для того, щоб досягти синергії наших зусиль з міжнародними партнерами. Також це роблять для того, щоб послабити негативний вплив окупації на економіку Криму. І, звичайно, мета платформи — це деокупація Криму, повернення до лона України, і щоб Росія заплатила повну ціну за свої діяння. І також ми будемо добиватися виплати компенсацій за окупацію Криму", — зазначила посол України в Естонії.

У широкому сенсі платформа націлена на те, щоб відновити повагу до принципів міжнародного законодавства, додала посол. Вона наголосила, що цей майданчик стане відповідною платформою для обговорення і пошуку потрібних юридичних, інформаційних та інших механізмів, які зрештою допоможуть Україні відновити контроль над окупованим Кримом.

Нагадаємо, п'ять головних напрямів діяльності "Кримської платформи" назвали в МЗС.

Читайте також: "Кримську платформу" презентували в ОБСЄ

Прямий ефір