"Кримська платформа" і протидія РФ: українська делегація в ПАРЄ розповіла президенту про роботу

Фото: ОП

Володимир Зеленський провів зустріч із представниками делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), під час якої мова йшла про діяльність нашої держави в ПАРЄ.

Про це повідомляє канал "Дом" із посиланням на пресслужбу ОП.

Основним досягненням під час роботи останньої сесії керівник постійної делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева назвала оскарження повноважень делегації Російської Федерації  наданими фактами порушень, які відбуваються не лише в Україні, а й в інших державах.

Також Мезенцева повідомила, що запрошення до "Кримської платформи" привітали чимало стратегічних партнерів і міжнародних друзів України, зокрема країни Балтії, Туреччина, Азербайджан, Данія, Швеція, Німеччина та інші.

"Для нас принципове питання — пояснити в ПАРЄ, що таке "Кримська платформа", і запросити світову спільноту долучитися до відновлення міжнародного закону та територіальної цілісності й суверенітету України", — зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, Марія Мезенцева наголосила, що Україна в ПАРЄ перестає бути країною "одного питання" і проявляє ініціативу діалогу з багатьох питань міжнародного порядку денного. Зокрема, наша країна бере активну участь у просуванні "екологічної демократії".

Читайте також: ЄС підтримав створення "Кримської платформи" — лідерів країн запросили на саміт

Під кінець зустрічі глава держави повідомив, що Україна перезапускає конкурс для обрання судді у Європейський суд з прав людини. І в найкоротші терміни нашу країну в ЄСПЛ представлятиме висококваліфікований суддя з міжнародним досвідом.

Нагадаємо, розширити "Кримську платформу" на рівні ПАРЄ запропонували українські делегати.

Прямий ефір