Крадену сталь із Маріуполя вивозять до РФ — про пограбування державного масштабу розповів Андрющенко (ВІДЕО)

В'їзд до Маріуполя. Фото: v-variant.com.ua

У Маріуполі пришвартовані кораблі — у такий спосіб росіяни вивозять продукцію, що залишилася в окупованому місті. Насамперед, загарбники вивозять металопрокат — сталь усіх видів, яка досі зберігається у порту. Першу партію вже відправили на судні ПМ-3 у бік Ростова-на-Дону. Про це сьогодні, 2 червня, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

За словами радника мера, чергова партія вже готується до відправлення. Окупанти й надалі збираються вивозити металопрокат усіх видів.

"Їхня мета на сьогодні залишається незмінною, якщо ми говоримо про порт. Вони збираються й надалі вивозити металопрокат усіх видів. Там і сляби, і рулонна сталь, яка досі зберігається в порту, і наскільки ми розуміємо, належить компанії "Метінвест". Перша партія вже відправлена кілька днів тому на судні ПМ-3, яке пішло у бік Ростова-на-Дону. 2,5 тис. тонн було завантажено і відправлено. Сьогодні-завтра, за нашою інформацією, очікується другий захід у порт подібного судна та продовжиться завантаження далі", — повідомив Андрющенко.

За його словами, від глобального розкрадання Маріуполь поки що рятує те, що акваторія порту, її глибоководна частина, яка йде в канал, досі заблокована українськими судами. Другий вагомий фактор — відсутність електрики.

Як зазначив Андрющенко, фактично там працює один кран, який здійснює завантаження. Тому навіть 2,5 тис. тонн вантажать кілька діб, при тому що при нормальній роботі порту — це справа на пів дня.

"Насамперед вони збираються вивезти метал. У порту також зберігалося близько 3,5 тис. тонн зерна. За нашою інформацією, вони спробували його завантажити. Щось пішло не так, виникла пожежа, вони його залили. Загалом, зерно фактично зіпсовано. До вивезення воно не готове і не має жодного сенсу. Тому поки що тільки метал", — сказав радник мера.

Також він акцентував, що не йдеться про глобальні обсяги зерна. Це невеликі залишки, що зберігалися на судноремонтному заводі у невеликих зерносховищах.

"Почасти ці залишки були там для того, щоб за погодженням з власниками, за погодженням з міською владою годувати місто на період можливого блокування. Але у світлі того, як стали розвиватися події — знищення всього — це стало неможливо. Тобто, ці залишки глобально ні на що не впливають... На харчування міста цього б вистачило. Якщо запустити повномасштабно хоча б одну-дві пекарні. Але з огляду на те, що зараз вони знищені… У цій крадіжці взагалі не було жодного сенсу. Це запас на 1-1,5 місяця для випічки хліба для Маріуполя та навколишніх селищ", — пояснив радник мера.

Андрющенко припускає, що надалі порт Маріуполя буде для окупантів основною перевалочною базою, аби вивозити все вкрадене у місті.

Читайте також: Військово-морська операція для розблокування портів України — у чому полягає і наскільки реалістична (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір