Коштів на міжнародні спортивні змагання для збірних України вистачає — деталі від міністра Гутцайта

Вадим Гутцайт. Скріншот відео: kmu.gov.ua

Фінансувати спорт України під час війни допомагає фонд солідарності, що створений при Міжнародному олімпійському комітеті (МОК). Про це в інтерв'ю в програмі "Коло спорту" телеканалу "Дом" розповів міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

Він зазначив, що після повномасштабного вторгнення Росії фінансування спорту в Україні змінились, "і ми розуміємо чому".

"Але на міжнародні змагання наших збірних команд пріоритетних виду спорту, які готуються до Олімпійських ігор, до Паралімпійських ігор, до Всесвітніх ігор, — у нас кошти є. Якщо десь коштів нам не вистачає, то допомагає фонд солідарності, що створив Міжнародний олімпійський комітет (МОК)", — сказав Гутцайт.

У своєму рішенні від 28 лютого 2022 року виконавчий комітет МОК оголосив, що надаватиме гуманітарну допомогу членам олімпійської спільноти України та спортивного руху в цей кризовий час і з цією метою заснував фонд солідарності. За рішенням МОК, виділення та розподіл коштів координує президент Національного олімпійського комітету України та член МОК Сергій Бубка

Гутцайт додав, що президент МОК Томаш Бах втричі збільшив бюджет цього фонду, і на сьогодні він складає 7,5 млн доларів.  

"Ми розуміємо, що найближчим часом перемога буде з нами, і нам потрібно буду готуватись до Олімпійських ігор в Парижі у 2024 році та до Олімпійських ігор у 2028 році. По-перше, зараз нам важлива перемога на фронті. Але нам важливі перемоги й в спорті. І президент України Володимир Зеленський ставить мені задачу — як більше золотих медалі привезти з Олімпійських ігор, щоб Україна була в 20-ці найкращих країн світу", — наголосив міністр.

Читайте також: Наша ціль, щоб спортсменів з Росії та Білорусі не було на міжнародній арені, — міністр Гутцайт

Медіа-партнери
Прямий ефір