Кому не варто робити щеплення від COVID-19, розповіла епідеміолог

Вакцинація в Україні. Фото: dn.gov.ua

Вакцинація від коронавіруса необхідна, проте є причини, за якими щеплення робити не варто. Про це в програмі "На самом деле" телеканалу "Дом"  розповіла доктор медичних наук, епідеміолог Наталія Виноград.

"Я завжди була прихильником вакцинації. З такою небезпечною інфекцією, з такою ситуацією, як сьогодні, якщо є можливість пройти вакцинацію, її треба пройти — якщо ти перед цим не хворів", — зазначила лікарка.

Наталія Виноград розповіла, чи варто робити щеплення людям, які перехворіли на коронавірус.

"Якщо ти хворів, якщо у тебе є обстеження про наявність хорошого титру антитіл, навіщо тоді робити сьогодні вакцинацію. Її можна зробити пізніше, коли цей титр знизиться. А сьогодні — ти вже захищений постінфекційним імунітетом. Якщо ж його немає і ти — група ризику, вакцинація — варіант не потрапити у велику біду", — пояснила епідеміолог.

Україна, як і весь світ, понад рік живе в умовах пандемії. За цей час у людей, які перехворіли на COVID-19, виробився імунітет до вірусу. При цьому українці мають позитивний досвід боротьби з інфекціями за допомогою вакцинації, зазначила Наталія Виноград.

"Це дає надію, що ми краще вистоїмо на наступному етапі. А поява вакцини — це дуже хороша річ. Ми маємо багаторічний позитивний досвід [вакцинації]. Це десятки років, коли ми були захищені від дуже багатьох подібних висококонтагіозних захворювань. Кір, наприклад. Якщо робили вакцинацію, то і захищені були", — сказала медик.

Епідеміолог також наголосила, що українські медики добре навчені процесу вакцинації та чітко знають всі протипоказання при щепленнях.

Нагадаємо, 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу. Першу партію вакцин проти COVID-19 Covishield індійського виробництва доставили в країну напередодні.

В Україні вже зареєстровані вакцини двох виробників — Covishield від Oxford/AstraZeneca, а також Pfizer.

Читайте такожКоли українці зможуть записатися на COVID-вакцинацію, розповіла лікар

Прямий ефір