"Коли немає роботи, в голові тільки війна": як арттерапія допомагає військовим відновлюватися

Ліплення з глини. Скриншот: kanaldim.tv

У столичній студії збираються військові, які дістали поранень на передовій. Тут захисники лікують посттравматичний синдром арттерапією. Один із найефективніших і найпопулярніших методів — ліплення. Така терапія допомагає бійцям психологічно розвантажуватися через виведення емоцій, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

"Я ліплю шеврон мінометних військ. Коли думаєш про роботу, то в голові тільки робота. А коли немає роботи, то в голові тільки війна", — каже військовий Андрій, котрий відвідує клас арттерапії.

Процес ліплення — один із найефективніших методів реабілітації, каже психіатрія Інна Черненко, адже допомагає бійцям психологічно розвантажувати через виведення емоцій. 

"Коли людина починає ліпити з глини, вона відновлює когнітивні функції. Відновлюються ті нейронні зв'язки, які порвалися від травми, тож таким чином людина відновлюється в першу чергу мозком. А мозок контролює все тіло", — пояснює вона.

Глину беруть з Часового Яру, який зараз відстоюють ЗСУ. Тож матеріал, з яким працюють у класі арттерапії, має свою потужну історію.

Окрім ліплення, захисники та захисниці отримують дозу цілющого спілкування — це частина відновлення під час творчого курсу арттерапії, адже у таких ком'юніті військові знаходять підтримку і одне в одному. 

Читайте також: Парамедикиня, яка пройшла полон вагітною, влаштовує курс реабілітації для жінок: інтерв'ю з Мар'яною Мамоновою

Прямий ефір