Коли чекати на приєднання США до Нормандського формату, спрогнозував Кравчук

Леонид Кравчук. Фото: 24tv.ua

Рішення про приєднання США до Нормандського формату щодо врегулювання ситуації на Донбасі, ймовірно, буде ухвалено за підсумками візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтону. Таку думку сьогодні, 20 червня, в програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" висловив очільник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук.

"Якщо США приєднаються, вважаю, що це буде дуже великий крок щодо врегулювання процесу. Це означатиме, що і на Мінському майданчику буде більше дипломатії, більше зусиль і більше твердих позицій, ніж зараз", — сказав він.

На думку Кравчука, на даному етапі в межах "нормандської четвірки" у Німеччині та Франції не вистачає твердості, системності та послідовності в тому, "щоб чітко і ясно поставити Росію в ту ситуацію, в якій вона реально перебуває".

"А саме, що вона агресор, і що вона сторона конфлікту. Я, наприклад, за ці роки жодного разу не чув, щоб або президент Франції, або канцлер Німеччини сказали на будь-якій із зустрічей, що агресор — Росія, і що вона повинна піти з Донбасу і залишити Крим. Я такого не чув. А це вже давно слід було б зробити", — упевнений очільник української делегації в ТКГ.

Після зустрічі Зеленського та Байдена, за формулюванням Кравчука — "все буде змінюватися". Як щодо отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО, так і у роботі Нормандського формату, й щодо ситуації з Мінськими угодами.

Він нагадав, що 16 червня під час пресконференції Байден підтвердив, що Мінський процес треба розвивати, його потрібно підкріплювати дипломатичними та іншими можливостями.

"Очевидно, за цим стоять якісь конкретні пропозиції, які будуть реалізовані в якихось формах", — підсумував Кравчук.

Повна версія інтерв'ю: З чим Зеленському їхати до Байдена: "Взгляд с Банковой" з Леонідом Кравчуком

Раніше повідомлялося, що новий формат переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі та деокупації Криму пропонує створити Зеленський.

Прямий ефір