"Кінь із розкішною білою гривою": Лариса Кадочникова розповіла про зустріч із Олександром Довженко

Лариса Кадочникова. Фото: kanaldom.tv

Акторка театру та кіно, народна артистка України та легендарна Марічка з "Тіней забутих предків" Сергія Параджанова Лариса Кадочникова розповіла про те, як зустрілася з кінорежисером Олександром Довженко. Про зустріч, що запам'яталася на все життя, акторка згадала у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дом".

Зустріч відбулася близько 1955 року, коли Лариса Кадочникова вступила на акторський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії. Олександр Довженко в той час працював там викладачем, але не в її групі. Лариса згадує, що бачила тоді Довженка на багатьох фото, а особисто все ніяк не могла зустріти.

"Одного дня в приміщенні між двома аудиторіями хтось раптово вигукнув: "Довженко йде!". Ми всі розійшлися і притислись до стін. Він пронісся бігом. Для мене він був мов кінь з розкішною білою гривою. Пролетів повз — і всі охнули", — розповідає акторка.

Олександр Довженко — український радянський письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографа. Режисер таких культових кінострічок як "Україна в огні", "Земля", "Звенигора", "Арсенал".  

Читайте також: "Я тепер нічого не боюся": акторка Лариса Кадочникова у програмі "Точка опори"

Прямий ефір