"Карпатське коло курортів": гірськолижні курорти України "закільцюють"

Мар'яна Олеськів. Фото: Facebook

Гірськолижні курорти західної України з'єднають дорогами й таким чином "закільцюють". Це дозволить туристам за один-два тижні відпочинку відвідати кілька локацій. Про це розповіла голова Державного агентства розвитку туризму в Україні Мар'яна Олеськів у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

Зараз агентство розвиває новий проєкт "Карпатське коло курортів". Це загальна кооперація з багатьма органами влади — в першу чергу, з Міністерством інфраструктури, "Укравтодором" і обласними державними адміністраціями.

"Сьогодні ми маємо прекрасні гори Карпати. І, на жаль, маємо в цьому регіоні не дуже розвинений гірськолижний туризм — в тому розумінні, як це може бути, як це розвивається в сусідніх країнах: Польщі, Словаччини, Румунії. І ми розуміємо, що гори знаходяться поруч, але їх не з'єднують дороги", — зазначила Мар'яна Олеськів.

В рамках проєкту планують з'єднати гірськолижні курорти в так зване "кільце".

"Завдяки цьому люди зможуть за тиждень-два відвідати не один курорт (наприклад, Буковель або Славське, або Боржаву, Пилипець), а відвідати їх усі, і перевірити якість послуг, які вони надають", — наголосила глава держагентства.

На думку Олеськів, також така синергія сприятиме своєрідній конкуренції між курортами в боротьбі за туриста, що призведе до підвищення якості послуг та зниження цін.

Будівництвом доріг між курортами займається "Укравтодор". Зараз йде робота по з'єднанню курортів Закарпатської області.

"Наприклад, з'єднання курортів Боржава й Славське. Сьогодні відстань між ними близько 20-30 км — через це доводиться їхати в об'їзд. Зараз будується пряма дорога, яка дозволить скоротити цю відстань... Багато доріг вже побудовані. Ось в минулі вихідні по одній з них я проїжджала, і це дійсно вражає", — поділилася керівниця держагентства.

Повна версієя інтерв'ю: На півдні, сході та заході: "Официальный разговор" з Мар'яною Олеськів про розвиток туризму в Україні

Прямий ефір