Яке озброєння потрібне Україні насамперед, щоб завдавати окупантам максимальних втрат — думка експерта

Андрій Римарук. Фото: ukrinform

Україні потрібні зенітно-ракетні комплекси глибиною дії до 300 км, щоби російській армії завдавати максимальних втрат. Про це сьогодні, 4 липня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA розповів керівник військового відділу благодійного фонду допомоги армії "Повернися живим" Андрій Римарук.

"Це озброєння плюс значна кількість боєприпасів — це те, що може зупинити ворога. Ми бачимо, що міжнародна технічна допомога вже працює", — зазначив Римарук.

За його словами, у ЗСУ критична потреба у високоточному озброєнні.

"Це і безпілотна авіація, і зенітно-ракетні комплекси, і пілотована авіація. Але ми бачимо, що від США ми отримуємо кілька десятків гелікоптерів серії Мі-8, саме російського виробництва", —наголосив експерт.

Він розповів, що були знищені склади окупантів у Попасній, у Сніжному, у Торезі, щоб зупинити їхній наступ.

"Порушено логістику в Ростовській області, у самому Білгороді, де весь Білгород — це перевалочна база, де всі заправляються і техніка рухається далі. Це все зроблено, але цього мало. Нам потрібно бити саме по їхнім командним пунктам, і це дозволить зупинити російську армію, просування углиб Донецької та Луганської областей", — вважає експерт.

За його словами, Російській Федерації стає дедалі важче вести бойові дії на сході України.

"У напрямку Лисичанська, Сєвєродонецька, Світлодарської дуги вони втратили близько двох танкових батальйонів, це понад 60 танків і понад три бригади. Це в сукупності до 15 тисяч людей за три-чотири тижні", — сказав Римарук.

Також він розповів, що на тимчасово окупованих територіях Російська Федерація проводить зачистку місцевого населення та чоловіків кидають у бій на передову.

"Якщо ти хочеш відкупитися, щоб тебе не прийняли до збройних сил Російської Федерації, ти повинен заплатити близько 25-50 тисяч доларів, тоді тобі через фільтраційні центри дозволять десь там сховатися і спокійно жити. Але навіть не виходити на вулицю, у кращому разі виїхати на територію Російської Федерації. Але там такий самий сценарій може повторитися ще раз", — розповів гість студії.

Читайте також: ЗСУ знищили 280 окупантів, 5 танків та 3 артилерійські системи: Генштаб назвав втрати РФ за добу

Прямий ефір