Які землі можна буде продавати з 1 липня, а які — ні, пояснили в Мінагропромі

Тарас Висоцький. Фото: agro.me.gov.ua

З 1 липня в Україні стартує ринок землі. Але продавати можна буде тільки землю, яка знаходиться в приватній власності. Про це у програмі "Неофициальный разговор" телеканалу "Дом" розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він нагадав, що раніше українці могли продавати лише земельні ділянки площею до 2 гектарів — так звані землі особистих селянських господарств.

На продаж земель більшою площею був накладений мораторій. Це стосувалося 27 млн гектарів землі, які 6 млн українців отримали в кінці 90-х років як паї. В основному, розміри таких ділянок становили від 3 до 7 гектарів.

"Тоді було видано 6 млн актів, а зараз це вже 7 млн власників. І цю землю було заборонено продавати. На неї був накладений мораторій. І виходило, що ви можете приїхати в поле — на ньому частина землі ваша, але ви її продати не можете", — уточнив Тарас Висоцький.

Зараз в Україні завершено інвентаризацію землі. Що стосується державних земель — основна їх частина буде передана громадам, президент України Володимир Зеленський вже підписав відповідний закон.

"Зараз є чітке розуміння, що у нас 33 млн гектарів в приватній власності, від 5 млн гектарів — у комунальній, державній власності", — повідомив заступник міністра результати інвентаризації.

При цьому ні державна, ні комунальна земля громад продажу не підлягає.

"Важливий момент — у нас безстрокова заборона на покупку державних або комунальних земель. Ринок — тільки для приватних земель. Тобто ось ці 5 млн гектарів не можна продавати, а ось 33 млн гектарів приватної власності люди між собою можуть продавати, купувати. Дуже важливо, що громадам теж заборонено продавати свої комунальні землі. Але вони зможуть здавати в оренду. І отримувати від цього постійний дохід в бюджет", — резюмував Висоцький.

Повна версія інтерв'ю: Ринок землі від А до Я: "Неофициальный разговор" із заступником міністра аграрної політики Тарасом Висоцьким

Медіа-партнери
Прямий ефір