Які "паспорта вакцинації" визнають інші країни, розповів Віктор Ляшко

Вакцинация. Фото: reuters.com

Чотири вакцини від COVID-19 визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). І якщо один з цих препаратів вказано у "паспорті вакцинації" — такий документ повинні визнавати всі країни світу. Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі токшоу "Народ проти з Наташею Влащенко", передає "Дом".

Зараз для відвідування деяких країн потрібно міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації ( "паспорт вакцинації").

"Всі питання врегульовані міжнародними договорами. Є міжнародні медико-санітарні правила. В них є додаток № 6, в якому чітко прописано все про міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації. Воно може видаватися лікарем, який проводив щеплення, і в разі, якщо вакцинацію проведено препаратом, визнаним Всесвітньою організацією охорони здоров'я", — пояснив Ляшко.

Він повідомив, що на сьогодні ВООЗ у світі визнає чотири препарати для вакцинації від COVID-19:

  • американської компанії Phizer;
  • американської компанії Moderna;
  • дві вакцини англо-шведської компанії AstraZeneca, які виробляються в Індії та Кореї.

"Вакцина AstraZeneca, яка виготовлена на європейських площадках, поки ще не перекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров'я", — уточнив головний лікар України.

Ляшко наголосив, що всі країни повинні визнавати "паспорт вакцинації", якщо в ньому вказано про вакцинацію одним з чотирьох перерахованих препаратів.

"І країни не можуть своїми внутрішніми правилами порушувати це міжнародне правило", — наголосив Ляшко.

Прямий ефір