Як жителям ТОТ купити ліки: "5 вопросов на злобу дня" з волонтером Юлією Сидоровою

Прапори країн-членів Нормандського формату. Фото: interfax.com.ua

У населених пунктах тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей відчувається нестача медикаментів у аптеках. Багато ліків людям доводиться замовляти з Росії, деякі просять родичів передавати препарати з України.

Що робити і куди звертатися людям з важкими захворюваннями, чи можна придбати медикаменти на КПВВ — у програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом" розповіла госпітальєр, волонтер Юлія Сидорова.

— Як на непідконтрольній частині Донбасу отримати медикаменти?

— Це дійсно складне питання. Тому що, на мій погляд, якась офіційна допомога з боку держави Україна для "Л/ДНР" буде своєрідною роботою на ворога. Але є велика частина людей, які не винні ні в чому. Є люди, які з певних своїх причин не змогли виїхати на територію України, залишилися там, але вони все одно за Україну. У такому випадку можуть допомагати рідні, друзі.

— Але ж ми не можемо забувати про тих людей, які потребують медичної допомоги?

— Ми не забуваємо про них. На жаль, так склалася ситуація. Думаю, що люди на окупованих територіях повинні ставитися з розумінням і знаходити вихід із ситуації як вийде, тому що це — війна.

— А що робити, наприклад, діабетикам, яким необхідні спеціальні уколи?

— Думаю, я б через соціальні мережі намагалася щось знайти. Люди готові допомагати, якщо в цьому є реальна необхідність і якщо є 100% інформація, що ця людина дійсно хвора, потребує допомоги.

Але це не повинна бути гуманітарна допомога 100%. Тому що ці ліки підуть і тому, хто має потребу в них, і тому, хто не має. Така моя думка.

— Чи допомагають у таких ситуаціях волонтери?

— Більшість волонтерів допомагають тим людям, які перебувають на нашому боці барикад, так би мовити. Але можна спробувати звернутися до Алли Мартюк. У Орести Бріт є благодійна організація "БОН". Але допомога буде спрямована тільки тоді, коли вони на 100% будуть впевнені, що люди її потребують.

— Чи можна придбати ліки на КПВВ?

— Я думаю, що все можливо. Можна домовитися, щоб їх привезли або передали, щоб вислали їх.

— З якими питаннями безпосередньо стикаються волонтери?

— Потреби на фронті — тактична медицина, безпілотники, різні турнікети, гемостатичні бинти, знеболюючі, багато всього різного. Наприклад, у препаратів може вичерпуватися термін придатності. Все це потрібно оновлювати. Потреби, які є в мирних містах, будуть зовсім інші. До всього цього додалася ситуація в усьому світі з коронавірусом, і нові проблеми у нас у всіх спільні.

Прямий ефір