Як працює програма Pro Weightlifting: "Утро Дома" з важкоатлетом Дмитром Чумаком

Дмитро Чумак. Фото: kanaldom.tv

Pro Weightlifting — мобільний додаток для важкоатлетів, у який впроваджено штучний інтелект. Його розробив український важкоатлет, триразовий чемпіон Європи Дмитро Чумак.

Як працює додаток і чому йому немає аналогів у світі — розповів Дмитро Чумак в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучі — Анастасія Касілова та Костянтин Октябрський

— Розкажіть, як працює ваш додаток?

— Це майже живий організм, ми його навчили думати, ухвалювати рішення. Ця програма для штангістів, надалі ми збільшимо "мозок" нашому додатку. Він адаптується під кожного спортсмена, створює йому персональне тренування на основі попередніх. Тобто перше тренування, найімовірніше, буде перевірчим, а потім додаток дедалі більше і більше адаптується, розпізнає вас, якщо так можна сказати, використовуючи свій інтелект, генерує вам персональне тренування.

— Як працює штучний інтелект? Як він задіяний у додатку?

— Перше, що для нас було складним у навчанні, — це навчити розпізнавати штангу. Тобто наша програма бачить штангу, ви її піднімаєте, записуєте у себе на відео, і система підказує вам правильно чи неправильно ви це робите.

Тобто вона сканує траєкторію руху штанги і, зважаючи на те, де є відхилення від ідеальної за науковими формулами, підказує вам, де помилка, як це виправити.

— Тобто треба ставити телефон і він дивиться?

— Просто збоку, так, ви себе знімаєте, як ви тренуєтеся, і додаток вам підказує, де технічно ви робите помилки.

— Це більше для професіоналів додаток, хто знайомий із цим видом спорту? Чи будь-який новачок, любитель, початківець теж може одразу з додатком почати тренуватися?

— Абсолютно не має значення, професіонал чи не професіонал. Навіть у суперпрофесіоналів бувають помилки. Може, не такі, звичайно, критичні, як у новачків, вони вже тонші, їх навіть не кожен тренер помітить.

В Україні на сьогодні не така популярна важка атлетика, але я був у 45 країнах — скрізь тренуються. Це не професіонали, вони не збираються ні на які Олімпійські ігри, ні на які Чемпіонати світу, вони просто ходять займатися важкою атлетикою. До того ж це чоловіки 40-50 років.

— Чим ви надихнулися під час розробки цієї програми?

— Я 17 років займався важкою атлетикою професійно. Я знаю, що щось подібне щодо зміни траєкторії є в інститутів, але це має такий вигляд: чотири камери, два ноутбуки, шестеро людей, і це ціле обладнання, і робить те саме, що робить наш продукт у мобільному телефоні. До того ж, знову ж таки, ми, використовуючи штучний інтелект, навчаємо його, і що більше людей ним користується, то розумнішим воно стає, тому що воно сканує і щоразу в базу додає нову траєкторію, новий рух, новий ракурс, нову обстановку тощо. Тобто згодом воно навчається, і що більше ним користуються, то воно точніше і чіткіше відображає.

— Які опції ви плануєте додати?

— Ідей величезна кількість. Реалізуємо одну — виникає ще дві. Перше, що хочеться зробити, — організувати змагання онлайн. Коронавірус та пандемія, всі ці карантинні обмеження дуже класно підштовхнули до ідеї, що люди, перебуваючи навіть удома, можуть змагатися. Звичайно, не у кожного є штанга вдома, не у кожного є спеціалізований поміст. Але життя показує, що якщо навіть спортзали працюють під час карантинних обмежень, то змагання зазвичай скасовують. Можна буде людям, перебуваючи у різних країнах, проводити онлайнзмагання. Я брав участь у таких змаганнях, до того ж їх уже одразу робили з великими призовими фондами. Це було 5 тис. дол., але за умови, що там було 30 учасників.

— Ця програма вже доступна користувачам?

— Так, звичайно. У нас 16 тис. користувачів на сьогоднішній день, ми ще жодного долара не витратили на рекламу. Днями вийде контент — 30 відеороликів професійних. Тобто під кожну вправу ще й показують, як її робити. Тобто ти можеш подивитися, як це робити, зробити, відсканувати себе та подивитися, наскільки ти відповідаєш ідеальній техніці.

Воно доступне в AppStore і Play Market, і перші 5 тренувань безкоштовні. Далі — від 2 дол. — це 15 тренувань, з розрахунком на місяць, тому що тренуватися потрібно через день. Також є пакет 90 тренувань, 180. Але якщо ви купуєте пакет, наприклад, за 2 дол., то у вас назавжди відкривається можливість сканувати себе в межах цих тренувань.

— Цю програму можна скачати тільки в Україні чи ви плануєте і на світ виходити?

— Ні, в AppStore та Playmarket можуть скачати всі користувачі. У нас на сьогодні 10 мов, включно з арабською та гінді.

Ми перекладали з огляду на аналітику, яка була у нас. Чомусь на першому місці опинилися Бразилія, потім Штати, потім, якщо я не помиляюся, країни Європи, і десь потім Росія та Україна. Тому є португальська, арабська мови, гінді.

— Аналогів вашому додатку немає?

— Аналогів точно немає. Я зустрічав щось подібне частково, хтось намагався зробити якісь тренування, хтось намагався щось із траєкторією, хтось намагався щось із харчування, але щоб це було в одному місці й це працювало — такого немає.

Я не запитував себе, чому цього ніхто не зробив. Хтось побоюється, бо є певний мінус. Один мінус у тому, що на сьогодні воно вузькоспеціалізоване під важку атлетику, тобто під штангістів. Ця програма для тих, хто працює зі штангою. Тобто гантелі, гирі, тренажери поки що не розробили.

Є плюси, що ми єдині на цьому мініринку — важкою атлетикою займаються приблизно 10 млн людей у світі, але й мінус у тому, що це лише близько 10 млн осіб

Медіа-партнери
Прямий ефір