Як держава підтримуватиме малий і середній бізнес, розповіли в Офісі президента (ВІДЕО)

Юлия Свириденко. Фото: Facebook

В Офісі президента України розробляють пакет заходів для стимулювання економічного зростання на 2021-2022 роки. Пріоритетом буде розвиток малого та середнього бізнесу. Про це розповіла заступниця керівника ОП, голова Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва Юлія Свириденко під час всеукраїнського форуму "Україна 30. Малий і середній бізнес та держава" сьогодні, 17 березня, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

"Ми зараз спрямовуємо всі наші зусилля на розробку пакету заходів на 2021-2022 рік для того, щоб стимулювати економічне зростання. Координаційна рада з розвитку мікро- та малого підприємництва при Офісі президента розпочала роботу в 2020 році й продовжить у 2021-му. Є конкретні напрацювання, які стимулюватимуть і допомагатимуть бізнесу розвиватися", — зазначила Юлія Свириденко.

Вона повідомила, що  частину з цих рішень представлять у цю п’ятницю, 19 березня.

"Вони стосуватимуться, насамперед, лібералізації трудових відносин, питань еквайрингу. Ці питання дуже важливі, представники мікро і малого бізнесу постійно піднімають їх на засіданнях нашої координаційної ради", — сказала заступниця керівника ОП.

В Офісі президента планують удосконалити програму доступного кредитування "5-7-9%". Деякі програми підтримки удосконалюватимуться із врахуванням COVID-ситуації в регіонах держави.

"Ми модифікуємо програму з часткового безробіття і сфокусуємо її, насамперед, на так звані червоні зони і по тих КВЕДах (класифікація видів економічної діяльності, — ред.), які найбільше постраждали від запровадження карантинних заходів", — наголосила Свириденко.

Також держава продовжить підтримувати розвиток IT-індустрії. В ОП очікують, що IT-сектор генеруватиме 10% ВВП.

"У кризових ситуаціях часто найбезпечнішими бувають найрішучіші вчинки. І тому ми ставимо у пріоритет розвиток малого та середнього бізнесу й закликаємо не боятися дати йому розвиватися через, в насамперед, дерегуляцію, свободу і підтримку", — додала заступниця керівника ОП.

Також вона нагадала, що державні програми підтримки бізнесу, зокрема, в умовах карантину, що були запроваджені минулого року, дали свої плоди. За її словами, песимістичні економічні сценарії не справдилися.

"Найсильніше ця пандемія вразила сферу послуг, сферу туризму. Наприклад, додана вартість у готельному бізнесі скоротилася на 30%, а промислове виробництво в Україні впало на 5,2%. Але загальні показники говорять, що ми пройшли випробування 2020-м роком успішно. Цьому передували фіскальне стимулювання, монетарна політика та низка рішень, які були ухвалені, а також, звичайно, активна позиція представників мікро-, малого та середнього бізнесу. І як результат — ВВП у 2020 році, незважаючи на песимістичний сценарій падіння до 8%, впав на 4,2%", — зазначила Юлія Свириденко.

Серед державних рішень, які найбільше допомогли бізнесу, вона згадала програму з часткового безробіття, якою скористалися 365 тис. працівників, і виплату для близько 500 тис. підприємців та найманих працівників допомоги у розмірі 8 тис. грн. Крім цього, за програмою кредитування "5-7-9%" уже видали понад 10 тис. кредитів на загальну суму понад 25 млрд грн.

Також була надана державна підтримка для ФОПів, у яких є діти до 10 років, а для збереження сфери креативної індустрії держава затвердила спеціальну ставку ПДВ у 7% .

Нагадаємо, у Мінцифри розповіли, на що спрямована система "Дія. City" та як вона допоможе розвивати бізнес.

Читайте також: 400 тис. євро зможе отримати бізнес за програмою доступних кредитів

Прямий ефір