Як працюватимуть храми ПЦУ на Великдень, розповів Епіфаній

Великдень. Фото: slovoidilo.ua

Храми Православної церкви України будуть відчинені на Великдень, але ієрархи на місцях зможуть самі вирішувати, чи посилювати карантинні заходи у храмах на свята залежно від ситуації з COVID-захворюваністю в регіонах. Про це розповів предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, повідомляє "Дом" із посиланням на "Радіо Свобода".

"Храми будуть відкриті. І на вулиці, наскільки мені відомо з рішення МОЗ, і є заяви МОЗ про те, що не буде таких жорстких обмежень. Богослужіння відбуватимуться", — зазначив митрополит Епіфаній.

У той же час, за його словами, центральна влада фактично передала свої повноваження на місця. Тому кожна громада на місці вирішуватиме, чи посилювати обмеження, залежно від того, в якій зоні перебуває регіон.

"Це стосується також і церковних ієрархів. Як ми зараз бачимо по всій Україні, архієреї нашої церкви в певних обласних центрах, в областях звертаються до духовенства, до вірян із закликом більше обмежити можливість щодо звершення масових богослужінь. І це нормально, кожен вирішує на місці. А централізовано у нас вже ухвалені відповідні рішення про те, як потрібно поводити себе в цих складних умовах", — сказав глава ПЦУ.

Також він закликав громадян дотримуватися дистанції та обов’язково одягати маски, якщо вони збираються відвідати храм.

Цього року, як і минулого, відбуватиметься також освячення пасок священниками на хлібокомбінатах та у магазинах.

"На хлібокомбінатах, на заводах, у магазинах. Є цілі мережі магазинів, які звертаються до нас. Навіть у Києві ми делегуємо священнослужителів, які впродовж цих днів звершують освячення пасок і різних страв", — розповів митрополит Епіфаній.

Раніше у МОЗ назвали карантинні рекомендації для церков на Великдень. Президент Володимир Зеленський закликав українців утриматися від скупчення людей на свята.

Прямий ефір