Кабмін знизив ціну на газ на 30%

Фото: 24tv.ua

Кабінет міністрів України встановив граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за куб. м. Таке рішення ухвалили сьогодні, 18 січня, під час позачергового засідання уряду. 

Як це вплине на платіжки українців, розповів прем'єрміністр Денис Шмигаль, інформує телеканал "Дом".

"Така ціна буде діяти до завершення опалювального сезону або до завершення карантину. Вище, ніж 6,99 грн за куб. м, постачальники газу не зможуть піднімати ціну. Це рішення дозволить знизити ціну на газ для українців в середньому на 30%", — повідомив Шмигаль.

Прем'єрміністр наголосив, що нова ціна на газ нижче на 1,5 грн за куб. м, ніж тарифи у 2018-2019 роках.

"У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тис. грн. або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що при такому ж споживанні середня платіжка буде приблизно на 500 грн менше. І становитиме приблизно 40% від мінімальної зарплати", — зазначив глава українського уряду.

Він додав, що без втручання в ситуацію влади в лютому куб. м газу міг подорожчати до 12 грн.

Раніше прем'єрміністр України анонсував розробку механізму захисту українців від стрибків цін на газ з фіксацією тарифів на рік.

Як повідомляв телеканал "Дом", народний депутат України від фракції "Слуга народу" Юлія Гришина розповіла, що з 1 лютого сума в платіжках за газ зменшиться на 500-800 грн.

Читайте також: Регулювання Кабміном ціни на газ не вплине на співпрацю з МВФ, – ОП (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір