Історії героїв, скалічених окупацією і бойовими діями: "Утро Дома" з акторами фільму "Погані дороги"

Марина Климова и Юрий Кулинич. Фото: kanaldom.tv

20 травня відбудеться прем’єра фільму Наталки Ворожбит "Погані дороги". Кінострічка складається з п’яти окремих новел про жителів Донбасу й українських військових, чиє життя проходить по обидва боки лінії зіткнення.

Чому деякі актори відмовлялися зніматися у фільмі та в яких умовах проходили зйомки стрічки — розповіли актриса кіно й Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Марина Клімова та актор театру і кіно Юрій Кулініч в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучі — Костянтин Октябрський і Анастасія Касілова.

— Через локдаун прем’єру фільму переносили. Вона нарешті відбудеться завтра. Які відчуття перед прем’єрою?

Марина Клімова: Хочемо ще раз подивитися фільм, вже з більш холодним носом.

Юрій Кулініч: Відчуття, що нарешті це станеться, тому що ми дуже чекали на прем’єру, і ось вона нарешті відбудеться.

Вперше переглядаючи фільм, ти дивишся, що вийшло, що не вийшло, й іноді думаєш, що можна було зробити щось по-іншому. Але потім дивишся вдруге і розумієш: "Ні, нормально, все добре".

— Чому деякі актори відмовлялися зніматися у фільмі?

Юрій Кулініч: Для когось ця історія є неприйнятною. Я, наприклад, граю сепаратиста — комусь не хочеться виконувати таку роль. Можливо, комусь не підходить текст, тому що Ворожбит пише по-своєму, і хтось може не сприймати такі історії.

Марина Клімова: Також відмови могли бути через те, що картина досить жорстока — там є побиття, спроби зґвалтування, нецензурні слова.

— Зйомки були складними?

Марина Клімова: У мене найскладнішим був перший день, коли була перша частина побиття. Було багато дублів. На мене одягали спеціальну штуку, щоб мені було не боляче. Але все одно фізично це було важко. Але при цьому було і приємно, тому що команда була зацікавлена.

— Де проходили зйомки?

Юрій Кулініч: Десь на Дарниці є покинутий грязелікувальний санаторій. Він не працює, ми знімали в цьому приміщенні. Локація була класна.

— Для роботи в фільмі ви цікавилися історіями, подібними тим, які показані в кінокартині?

Марина Клімова: Я читала історії дівчат, які потрапляли в полон, і вони набагато важчі, ніж це показано в кіно.

— Чому назва фільму — "Погані дороги"?

Юрій Кулініч: Бо війна — це теж шлях. Це шлях окремих людей, це шлях нашої країни в цій війні. У війні хіба бувають прекрасні дороги?

— Чому варто дивитися цей фільм в кінотеатрах?

Юрій Кулініч: Тому що це круте українське кіно, і воно не залишить байдужим жодного глядача, це 100%. У когось будуть бурхливі й негативні емоції, у когось — ні, але байдужим не залишиться ніхто.

Марина Клімова: Це те кіно, після якого ти можеш подумати й поставити собі питання, які ти раніше собі не ставив або не міг на них відповісти.

Прямий ефір