Інвестуючи в Україну, країни-партнери інвестують у свою безпеку, — Замлинський

Ростислав Замлинский. Фото: kanaldom.tv

Міжнародним партнерам вигідно інвестувати в Україну, бо таким чином вони підтримують не тільки Україну, а й зміцнюють безпеку власних країн. Про це сьогодні, 10 червня, під час інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку" заявив перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"Інвестиції — це не тільки про доходи, про робочі місця. Це питання національної безпеки — України та країн, які допомагають нам стримувати російську агресію. Всі говорять про агресію, інформаційну війну, гібридну війну. Але є й інша війна — стримування розвитку. Стримування розвитку особистості, соціально-економічного розвитку нашої країни", — сказав він.

Замлинський зазначив, що сьогодні інвестиції стосуються різних напрямів — це і гуманітарна допомога, і проєкти підтримки підприємництва та фермерства, і проєкти особистісного розвитку громадян України, які живуть по обидва боки як лінії зіткнення на Донбасі, так і адмінкордону з Кримом.

"Гуманітарна допомога, ми вважаємо, повинна стосуватися громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях", — зазначив він.

На підконтрольній Україні території реалізуються проєкти всебічного розвитку.

"Разом із нашими партнерами тут, в Україні, потрібно організовувати проєкти міжнародної технічної допомоги, як показала практика — з підтримки підприємницьких ініціатив, у сфері інфраструктурних проєктів. Проєкти із залучення інвестицій, коли підприємцю або фермеру дається чіткий інструмент, щоб він міг працювати, заробляти й створювати робочі місця. І таким чином, він вже сам інвестує в місцевий і державний бюджети, бо це сплата податків", — перерахував Замлинський.

І таким чином, ці проєкти підтримки забезпечують безпеку кожної конкретної людини.

"Адже в топ-3 відповідей людей щодо питань безпеки — це стабільність в роботі та стабільність в отриманні постійного доходу", — наголосив Замлинський.

Він пояснив важливість підтримки, інвестування з боку міжнародних партнерів.

"Сьогодні український солдат зупинив російського — там, де вдалося. Невідомо, як далеко б зайшла Росія в іншому випадку. Тому сьогодні Україна, наші громадяни — це щит безпеки для Європи. Тому інвестуючи в нашу країну, ці країни інвестують не тільки в нашу, але й, насамперед, у свою безпеку. Інвестиції дозволять розвиватися Україні, ставати успішною. А успішна Україна — це те, чого так боїться держава-агресор", — сказав заступник міністра.

Окремий аспект — інвестування в особистість, розвиток особистості.

"Ми дуже важливі проєкти реалізуємо на КПВВ зі створення сервісних зон, на яких наші громадяни можуть отримати адміністративні послуги. Частина цих послуг вже є в онлайні. І наша мета — зробити усі КПВВ на лінії зіткнення на Донбасі та на адмінлінії в Херсонській області якіснішими та комплексними. Адже це також захищеність і всебічний розвиток громадянина України — коли людина розуміє, що про неї піклуються, вона сама починає інвестувати в себе", — резюмував Замлинський.

Читайте також: Форум "Південна стратегія розвитку" (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Нагадаємо, сьогодні, 10 червня, стартував перший Міжнародний інвестиційний форум "Південна стратегія розвитку", який відбувається на Арабатській Стрілці в Херсонській області. На ньому презентують інвестиційні проєкти, які стануть основою для розвитку південних регіонів України. У форумі беруть участь близько 600 осіб: 168 голів територіальних громад, понад 400 гостей і волонтерів, 30 професійних спікерів. До роботи з організації були залучені п'ять профільних міністерств. Завершиться форум 11 червня.


Всі новини форуму "Південна стратегія розвитку" — у спецрозділі "Форум на Арабатській Стрілці"

Прямий ефір