Інтеграція медіаграмотності в освітній процес — стратегія інформаційної безпеки України 

Ганна Красноступ. Фото: ms.detector.media

Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики та IREX створюють умови для інтеграції медіаграмотності в освітній процес. Про це повідомила директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) Ганна Красноступ в інтерв'ю MediaSapiens, передає "Дім".

Сучасна освіта стає все більше орієнтованою на розвиток мультиграмотності. Люди повинні вправно використовувати різні види знань і навичок для успішної адаптації в суспільстві.

"Колеги з Міністерства освіти й науки України спільно з нами (МКІП), IREX створюють умови для інтеграції медіаграмотності в освітній процес. При цьому використання комп’ютерних ігор, зокрема Minecraft, в освітньому процесі може принести численні позитивні результати, такі як залучення учнів до навчання, розвиток технічних і творчих навичок, що може мати позитивний вплив на їхню здатність розв’язувати завдання в реальному житті", — сказала Ганна Красноступ. 

За словами директорки Департаменту, загальною тенденцією є зростання значення грамотності в усіх аспектах цифрового світу. Ганна Красноступ додала, що медіаграмотність дозволяє ефективніше боротися із викликами. Зокрема, з дипфейками.

"Сьогодні великим викликом у протидії дезінформації не лише для України є дипфейки. Ідеться про створення фейків за допомогою синтезу зображення чи голосу. Це інформаційна зброя, яка здатна впливати на суспільну свідомість шляхом створення іншої інформаційної реальності", — резюмувала Ганна Красноступ.

Вона додала, що саме тому розвиток медіаграмотності визначено однією зі стратегічних цілей Стратегії інформаційної безпеки. 

Також цікаво: Які небезпеки для дітей таїть безконтрольний інтернет-серфінг: аналіз та поради психологині Олени Архипенко

Прямий ефір