Інклюзивний бренд Wheelny: хто та для чого розробляє одяг для людей на кріслах колісних

Анна Павлусь. Скриншот: kanaldim.tv

Анна Павлусь — модельєрка, яка працює у сфері індивідуального пошиття одягу. Вона заснувала бренд інклюзивного одягу Wheelny. У 2021 році дизайнерка взяла участь в проєкті "Fashion Інклюзія", де про її розробки дізналися інші дівчата, які пересуваються на кріслах колісних. Цього року дизайнерці вдалося відкрити власний шоурум та розширити виробництво, йдеться у "Ранку Вдома".

Анні Павлусь 38 років. Половину свого життя вона працює у сфері індивідуального пошиття одягу. Тривалий час жінка працювала вдома, паралельно виховуючи двох синів. Звичний темп життя у 2016 році зруйнувала травма спинного мозку. Жінка опинилася в кріслі колісному. Втім, вона повернулася до улюбленої справи та почала розробляти одяг для людей з інвалідністю.

Спершу Анна Павлусь почала моделювати одяг для себе. У 2021 році дизайнерка взяла участь у проєкті "Fashion Інклюзія", де про її модні розробки дізналися інші дівчата, які пересуваються на кріслах колісних.

"Вони одразу помітили, що змінене в цьому одязі та попросили й для них таке пошити. Так масштабувалася моя маленька ідея. Перша клієнтка — українська каратистка Уляна Пчолкіна. Вона є моєю амбасадоркою бренду", — розповідає засновниця інклюзивного бренду Wheelny Анна Павлусь.

Відкрити власний шоурум і масштабувати виробництво адаптивного одягу вдалося у 2023 році. Дизайнерка виграла державний грант на суму 250 000 гривень. За ці гроші купила необхідне обладнання та найняла майстринь. Цех та магазин бренду Wheelny зараз працює в Білій Церкві на Київщині.

"Я працюю над розробкою, а швачки створюють сам одяг. У мене працює дві швачки. Одна дівчинка з інвалідністю. Я її поступово навчаю", — пояснює Анна Павлусь.

Класичні та спортивні костюми, кофти, жакети, пончо і навіть сукні. Бренд Wheelny має різні речі як для жінок, так і для чоловіків. Кожна річ повторює сидяче положення людини. Конструкції Анна Павлусь щоразу вдосконалює, щоб людина з будь-якою травмою почувалась максимально комфортно. Окрім функціональності, дизайнерка працює над тим, щоб одяг мав стильний вигляд. У цьому українку надихає епатажний британський дизайнер Александр Макквін.

Крісло колісне не має обмежувати людину в тому, аби почуватися красивою, переконана дизайнерка. Тож її головна мета — масштабувати виробництво так, щоб у кожному торговельному центрі України можна було купити стильний і зручний одяг для людей з інвалідністю.

"Я не одна така розумна. Дизайнерів багато. Вони усі знають, як цей одяг змінювати, але це не надто прибуткова справа. Я прагну, щоб цей одяг взагалі існував. Хочу, щоб люди мали змогу його купувати та носити", — резюмувала Анна Павлусь.

Власниця бренду Wheelny планує організувати повністю інклюзивне виробництво, щоби забезпечити роботою якомога більше людей з інвалідністю.

Читайте також: Бренд одягу для людей з інвалідністю WHEELNY — історія модельєрки Анни Павлусь

Прямий ефір