Ідеальний розпорядок дня визначили науковці з Австралії — прості кроки до продуктивності 

Розпорядок дня. Скриншот: kanaldim.tv

Ідеальний розпорядок дня визначили науковці з австралійського університету Свінберна. Вони вирішили дослідити, як саме розподіл часу між пасивністю, активністю та сном може впливати на здоров'я. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Виявилось, оптимальні співвідношення пасивності, активності та сну безпосереднім чином впливають на зниження ризику серцевих захворювань та діабету. 

"Людина живе по добових ритмах. Коли ми збиваємо їх, то ми маємо проблеми з метаболізмом. Звісно, інсулін підвищується. Це буде призводити до інсулінової резистентності, а далі до цукрового діабету", — пояснює експертка зі здорового способу життя Оксана Соколова. 

Протягом тижня експерименту понад 2 000 учасників носили спеціальні датчики, які аналізували їхню повсякденну активність. Вчені оцінювали медичні показники, зокрема обхват талії, рівень цукру в крові та чутливість до інсуліну. Результати, отримані з датчиків, дозволили зробити відповідні висновки. 

"Корисні зміни можуть полягати в скороченні часу перед екраном вечорами, виборі активних поїздок на роботу замість поїздок на автомобілі та в пріоритеті раннього сну перед вечірнім переглядом фільмів та телепрограм", — заявив автор дослідження, співробітник Університету Свінберна Крістіан Брейкенріч. 

Легка фізична активність, як, приміром, пройтися до кулера з водою, може істотно поліпшити рівень глюкози в крові. Особливо це стосується людей з діабетом другого типу, тобто набутого. Аби покращити метаболізм та обмін речовин, достатньо чергувати сидіння та рух. 

"Дуже важливою є метаболічна гімнастика зранку. Тобто це або танці, або стрибки, або планка. Достатньо п'яти хвилин зранку, аби запустити процес пробудження. Ця фізична активність буде давати людині постійну концентрацію. Тобто людина зможе постійно концентруватися на задачах", — додає Оксана Соколова.

Таким чином, науковці розробили оптимальні параметри ідеального режиму дня. Зокрема, на тиждень варто запланувати до п'яти годин помірної фізичної активності. Наприклад, швидка прогулянка, гольф, стрижка газону чи плавання, або півтори дві з половиною години інтенсивної фізичної активності — біг підтюпцем, аеробіка, їзда на велосипеді, футбол, піші прогулянки на свіжому повітрі зі швидкістю 100 кроків на хвилину. При цьому на сон потрібно відводити вісім з половиною годин на добу. 

Читайте також: Знизити стрес допоможе медитація — маркетинговий хід чи факт

Прямий ефір