Гуцульські традиції та діалект: як порозумілися учасники групи KAZKA

Олександра Зарицька, Дмитро Мазуряк та Олена Кравець. Фото: kanaldom.tv

Співанки, гуцульський діалект та домашні наливки — неодмінні атрибути гурту KAZKA. Втім, на початку існування проєкту саме через це між учасниками гурту виникали непорозуміння. Про це Олександра Заріцька та Дмитро Мазуряк розповіли у програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" телеканалу "Дом".

Співанки — то ціла наука. Знайомити з нею інших учасників гурту KAZKA почав Дмитро Мазуряк.

"На Гуцульщині незалежно з якого ти села чи району, є якийсь певний репертуар співанок, базовий. Їх співають всі. Їх співають постійно, коли ми десь за столом набуваємося. Мені дуже подобається гуцульське слово "набуватися" — це "бути тут і зараз", "бути у моменті" — їсти, пити, набуватися. І коли ми зустрічаємось, ми цінуємо оцей момент контакту, і ми співаємо. Бо що ще українцям разом за столом робити? Тільки співати. І ми співаємо різних співанок, на різну тематику. Є порядні співанки, а є й не дуже", — зізнався Дмитро Мазуряк.

Олександра Заріцька швидко вивчила кілька не дуже порядних співанок.  

"Ті, що я знаю, не можна співати тут точно", — заявила Олександра Заріцька.

Попри це, Олександра довго не могла звикнути до гуцульських діалектів.

"Наприклад, ми сидимо в ресторані за кордоном (ну, це раніше було), і він такий: "О, це ж будз". Це такий сир. Зараз я, звичайно, все це розумію, і мені подобається бачити обличчя людей, які перший раз це чують, це дуже прикольно", — розповіла Олександра Заріцька.

А Дмитро не міг второпати лише два слова із лексикону Олександри.

"Я коли приїхав до Києва, топ два слова, які я ніколи не чув — це "тремпель" і "ополовник". Я поняття не мав, що це таке. А виявилось — вішалка і кофля", — зізнався Дмитро Мазуряк.

Водночас Олександра Заріцька зізналася, що на початку кар'єри вони дуже сварилися:

"Доходило до того, що я одного разу зламала йому великий палець. І наступного дня він дуже смішно грав на сопілці — в нього палець був догори. Щоб нормально грати далі концерт, Діма заклеїв у сопілці один отвір скотчем".

Повна версія інтерв'ю: Про зламаний палець, гуцульські традиції та "кров москаля": гурт KAZKA у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"

У новорічному випуску "Тихого вечора з Оленою Кравець" — теплі побажання від наших воїнів, волонтерів, зірок, зворушливі музичні номери й знакові гості. До Олени Кравець завітали військовий скрипаль Мойсей Бондаренко, гурт KAZKAДмитро ШуровMONATIK, театр-студія "Ґердан", боєць Олександр "Alex" Ляшук та його "котячий КПП", ZLATA OGNEVICH і OTOY, Василь Байдак, гурт TvorchiWellboy і дивовижний хлопчина Леон, чиє виконання "Ой, у лузі червона калина" у квітні вразило всіх українців, а також спеціальний гість — Святий Миколай.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Медіа-партнери
Прямий ефір