Гострі шаблі українського фехтування: як наші майстри змагаються, розвиваються і б'ються проти несправедливості

Богдан Платонов, Андрій Ягодка, Олексій Стаценко. Фото: facebook.com/CSKA1992

Українське фехтування — у центрі уваги спортивного світу через успіхи на багатьох престижних турнірах і завдяки розвитку навіть в умовах повномасштабної війни. Тому Всеукраїнські змагання найсильніших — Київський етап Національного кубка — продемонстрували високий рівень майстрів шаблі та відкрили їм дорогу до складу збірної команди. Про вплив ганебного рішення Міжнародної федерації фехтування на українських спортсменів, а також про підсумки національного турніру, який приймала українська столиця, розповідається у випуску програми "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

"Будь-яка перемога важлива. Це впевненість у собі, в своїх діях. Було непросто, але я знав, що робити. Я почував себе добре сконцентрованим, тому майже без проблем вдалося [перемогти]", — каже переможець Всеукраїнських змагань найсильніших Андрій Ягодка.

Досвідчений одесит Андрій Ягодка виграв Всеукраїнські змагання найсильніших не вперше. Андрій впевнено переміг перших трьох суперників: Ігоря Маркуніна (15:10), Романа Красновида (15:6) та Олексія Стаценка (15:6), а у фіналі виявився сильнішим за черкащанина Богдана Платонова (15:11).

"З Романом було трохи простіше, бо я з ним був на зборах і знав, що робити. За поєдинок із Олексієм Стаценком я трохи переживав, бо на турнірі, який минув, він показав дуже сильне фехтування. Я готувався, аналізував і думав, що буду робити", — згадує Андрій Ягодка.

Андрій Ягодка. Фото: kanaldom.tv

Саме киянин Олексій Стаценко після півфінальної поразки зумів створити сенсацію у поєдинку за третє місце. Він здолав чинного чемпіона України у фехтування на шаблях Юрія Цапа з Миколаєва. 

Українські шаблісти готуються до виступів на найвищому рівні, проте дії Міжнародної федерації цього виду спорту лише обурюють. Нещодавно організація ухвалила рішення про повернення до змагань російських і білоруських фехтувальників. Їм було заборонено брати участь у світових та європейських турнірах від початку повномасштабного вторгнення в Україну. 

"Я обурений, розчарований. Чи очікувано? Мабуть, що так. Напевно нас розслабило те, що 100 днів тому була така сама конференція і їм заборонили виступ, а тут... Всі це очікували, але сподівалися на краще. В перспективі нічого гарного я не бачу. Не бачу, як я буду виступати з цими людьми, як буду тиснути їм руку після бою", — говорить Андрій Ягодка.

Про те, щоб скласти зброю, не йдеться. Ба більше, з 2014 року наші фехтувальники неодноразово доводили свою силу у протистояннях на міжнародній арені. 

"Я визнаю, що росіяни були сильними супротивниками. Після окупації Криму та всього іншого, це був додатковий стимул", — додає Ягодка.

Федерація фехтування України визначається з алгоритмом протидії допуску росіян та білорусів. Вона готова до оскарження рішення Міжнародної федерації та розгляду питання про доцільність участі української команди у змаганнях під егідою цієї організації. Наші фехтувальники узгоджують свою позицію з Національним олімпійським комітетом. Усі дії мають враховувати інтереси спортсменів і країни.

Більше спортивних новин:

Медіа-партнери
Прямий ефір