Річниця "референдуму" в Криму: позиція світу і дії України

Крым — это Украина. Фото: inform-ua.info

Сім років тому в Криму провели так званий референдум, за допомогою якого окупанти намагалися легалізувати свою присутність на півострові. За ці роки його результати не визнала жодна цивілізована країна світу. У МЗС України вже розробили стратегію реінтеграції Криму, інформує "Дом".

У березні 2014 року півострів опинився під контролем озброєних людей без розпізнавальних знаків.

Окупанти розгорнули підготовку до псевдореферендуму, який і поклав початок окупації півострова. Росія називає його "вільним волевиявленням кримчан", незважаючи на те, що голосування проходило в умовах військової окупації півострова, фактично під дулами автоматів.

Протягом 7 років Україна намагається відновити цілісність і суверенітет. Сьогодні, 16 березня, президент України Володимир Зеленський заявив, що влада докладає всіх зусиль для повернення контролю над півостровом.

"Сім років тому Росія провела "фейковий" референдум в Криму. Україна вперше після незаконної анексії підготувала Стратегію деокупації і реінтеграції півострова. Ми об'єднуємо світ на базі "Кримської платформи", щоб повернути Україні українське", — резюмував глава держави.

"Кримська платформа" стане першим кроком на шляху Криму — додому.

"Позиція світу на сьогодні є потужною і консолідованою. Ця позиція — невизнання статусу-кво в Криму. Всі говорять, що Росія є країною-окупантом. Всі наслідки, які ми маємо за 7 років, є правопорушенням і порушенням міжнародного права. "Кримська платформа", як ініціатива України, сьогодні розробляється саме з метою консолідації та пошуку тих відповідей, які ми шукаємо 7 років", — зазначила Еміне Джапарова, перша заступниця глави МЗС України.

У Кремлі тим часом, як і раніше, відкидають звинувачення у насильницькому захопленні Криму. За сім років окупації Росія фактично перетворила півострів у військову базу. Тривають репресії проти незгодних із політикою окупаційної влади. Сьогодні в окупованому Криму за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі засуджені, заарештовані або перебувають під слідством 80 кримчан.

Читайте також: Підсумки 16 березня: річниця "референдуму" в Криму, вирок за теракт в аеропорту Луганська, новий штам COVID-19 в Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, "Кримську платформу" презентувала перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова для європейських і євроатлантичних партнерів.

Прямий ефір