Фотовиставка "Почуй військову" — можливість побачити й вислухати українських захисниць

Світлина з виставки "Почуй військову". Скриншот: kanaldim.tv

Українські жінки пліч-о-пліч з чоловіками наближають нашу перемогу. Нині в ЗСУ служать понад 60 000 жінок. Кожній з них потрібна допомога та підтримка, яку, зокрема, надає й громадська організація "Землячки". Одна із нових ініціатив організації — масштабна виставка "Почуй військову". Деталі  дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Камуфляж, зброя. Холодні бліндажі і жінки, які пліч-о-пліч з чоловіками наближають нашу перемогу. З початком повномасштабного вторгнення вони змінили цивільну роботу на місце в лавах ЗСУ. Вперше в житті одягли військову форму і взяли до рук автомат. Вони різного віку, з різними долями й минулим, але обрали один шлях — захищати країну. В українській армії служать понад 60 000 жінок. Кожній з них потрібна допомога і підтримка, яку сьогодні надає громадська організація "Землячки".

"Коли спілкуєшся з захисницями то ти чуєш не тільки їх історії, але і їхні потреби. Саме з цього і почалася ідея не тільки розповідати, але й забезпечувати, допомагати, підтримувати. Якщо за перший місяць ми відправили десь 30 коробочок, то на сьогодні ми відправляємо десь 100 посилок на день. Станом на зараз ми закрили понад 15 000 індивідуальних запитів на загальну суму понад 200 мільйонів гривень", — повідомив співзасновник ГО "Землячки" Андрій Колесник.

Також команда "Землячок" постійно працює над тим, аби привернути увагу суспільства до потреб жінок військових та розповісти їхні історії широкому загалу. Одна з нових ініціатив громадської організації — масштабна виставка "Почуй військову".

"Раніше ми на зустрічах говорили про потреби захисниць від себе. З'явилося розуміння та ідея, що тим, хто в тилу, буде зрозуміла, якщо будуть говорити захисниці. Тож ми створили виставку, де люди можуть не тільки побачити, але й почути кожну захисницю. Дізнатися про їхні потреби, переживання та їхню мотивацію", — продовжує Андрій Колесник.  

Виставка "Почуй військову" — це унікальна можливість побачити та одночасно почути жінок, які зараз на фронті боронять країну. Для понад 20 світлин є унікальний аудіо супровід. Невелике інтерв'ю захисниці про ціну свободи та бойові будні.

"Фотовиставка — це продовження наших поїздок у Донецьку область. Ми двічі їздили на передову до дівчат, відвозили автівку. Коли ми їдемо в таку експедицію, то ми паралельно записуємо відео та фотографуємо. Весь цей матеріал потрібен для того, щоб звузити цю прірву між цивільним та військовим світом, для того, щоб люди, які живуть цивільним життям, могли наблизитися до передової. Бо війна триває в усій країні. Ця виставка стирає межу між цивільними та військовими", — резюмує співзасновниця "Землячок" Ксенія Драгонюк.

На виставці "Почуй військову" будь-яка людина може зайти у металевий аудіо-куб та в цілковитій темряві послухати розширені інтерв'ю жінок військових. Виставка вже завершилася у Києві, але потрапити на неї можна в інших містах України. Стежити за її переміщеннями можна на офіційних сторінках ГО "Землячки" у соцмережах. Згодом організатори планують представити виставку "Почуй військову" за кордоном.

Також цікаво: Хто та для чого записує 100 історій кохання під час війни в Україні

Прямий ефір