Фото з Маріуполя: українець переміг у конкурсі World Press Photo 2023

Фото з виставки World Press Photo 2023 у Києві. Скриншот: kanaldim.tv

Роботи фотокореспондента Євгена Малолєтки, які він зробив у Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, облетіли весь світ. Ці світлини здобули перемогу на всесвітньому конкурсі фотографії World Press Photo 2023. Сьогодні світлини Євгена разом із роботами інших 23 регіональних переможців з різних країн можна побачити в Національному музеї Тараса Шевченка. Виставка триватиме до 8 грудня, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Фото з Маріуполя Євгена Малолєтки здобули перемогу на Всесвітньому конкурсі фотографії World Press Photo 2023.

"В нас майже не було жодних дискусій стосовно робіт Євгена. Це пов'язано з тим, що Євгену Малолєтці та Мстиславу Чернову вдалося насправді зробити величезний вклад в архівування історії. Також це збереження доказів військових злочинів Росії", — каже голова європейського журі World Press Photo 2023 Катерина Радченко.

Сьогодні світлини Євгена Малолєтки разом зі світлинами інших 23 регіональних переможців можна побачити в Україні. Виставка проходить в Національному музеї Тараса Шевченка.

"На виставці представлені світлини із 23-х країн світу регіональних переможців конкурсу World Press Photo. Вони розповідають реальну історію людей. Ці фото спонукають подумати про війну, про глобальні проблеми екології. Глядач може переосмислити своє життя у глобальному контексті", — пояснює наукова співробітниця Національного музею Тараса Шевченка Інна Курило.

Понад 120 фотографій, крім жахіть війни, висвітлюють досягнення в галузі науки і проблеми сучасного світу. Найбільш відомі й актуальні — глобальне потепління та міграція людей з бідних країн.

"Порушуються також соціальні проблеми, життя під час революції, життя під час війни. Історії про те, як людям доводиться тяжко працювати, щоб вижити. Тут зображені реальні люди, життя з реальними проблемами в реальному контексті їхнього життя. Це найкращі зразки документальної фотографії. Варто прийти на виставку, аби переосмислити не тільки 2022 рік, а й своє життя", — резюмує Інна Курило.

Світлини сучасних реалій поруч з портретами біженців, портрети поруч з фотографіями маріупольської трагедії. Це змушує зупинитись і замислитись, яким різним може бути наш світ.

Також цікаво: Український фільм "20 днів у Маріуполі" показали на кінофестивалі "Санденс"

Прямий ефір