"Фільтрацію" населення та розкрадання агропродукції продовжують окупанти на тимчасово захоплених територіях, — Генштаб ЗСУ

Російський окупант. Фото: focus.ua

Російські окупаційні війська продовжують застосовувати адміністративно-поліцейські заходи на тимчасово захоплених територіях України. Про це йдеться у зведенні Генерального штабу Збройних сил України станом на 18:00 сьогодні, 5 травня, інформує "Дом".

"Окупанти продовжують проведення фільтраційних заходів стосовно місцевих мешканців, перешкоджають евакуації на територію, підконтрольну українській владі. Водночас окупантами вживаються заходи поповнення втрат особового складу шляхом прискореної підготовки військовослужбовців військової служби за контрактом", — йдеться в повідомленні.

Крім того, окупанти продовжують розкрадати продукцію аграрних підприємств України.

Водночас, за даними Генштабу ЗСУ, тривають звинувачення російською стороною уряду України у створенні гуманітарної катастрофи на підконтрольній загарбникам території.

Разом із цим окупанти імітують гуманітарну діяльність з показовим роздаванням продуктових наборів та медикаментів місцевим жителям.

Читайте також: Значні втрати ворога, наступ на сході, обстріли уздовж усієї лінії зіткнення — дані Генштабу ЗСУ щодо 71-го дня війни

Як повідомлялося раніше, з тимчасово окупованих частин чотирьох областей України росіяни загалом відібрали в аграріїв близько 400 тис. тонн зерна — із кожного регіону вже вивезено по близько 100 тис. тонн.

Прямий ефір