Евакуацію з "Азовсталі" обговорив президент України із генсеком ООН — у чому запевнив Гутерреш (ВІДЕО)

Антоніу Гутерріш та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 28 квітня, у Києві відбулась зустріч президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша. Під час перемовин вони обговорили питання евакуації українських громадян із оточеного російськими військами міста Маріуполя Донецької області, зокрема із заводу "Азовсталь". Про це інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу глави держави.

Так, Зеленський зауважив, що Гутерреш обговорював це питання під час нещодавнього візиту до Росії.

"Ми бачимо, що попри слова російського президента про нібито припинення воєнних дій у Маріуполі, територія заводу "Азовсталь" зазнає варварських бомбардувань від російської армії. І це тривало навіть під час перемовин пана генерального секретаря у Москві", — сказав він під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами перемовин.

Президент наголосив, що Україна готова до невідкладних перемовин для евакуації людей з Маріуполя та розраховує, що участь генсека ООН у цій місії буде результативною.

"Глава держави також закликав Антоніу Гутерреша докласти зусиль для зупинення депортації громадян України на територію Росії, отримання доступу до примусово депортованих та якнайшвидшого повернення їх на батьківщину. Відповідаючи на запитання журналістів, президент висловив сподівання, що за участі генерального секретаря ООН вдасться повернути з Маріуполя людей живими", — йдеться у повідомленні.

Зі свого боку Антоніу Гутерреш запевнив, що робить усе можливе для порятунку людей у Маріуполі.

"Хочу сказати вам, пане президенте, і народу України: ми не здаємося. Ми продовжуватимемо закликати до повного припинення вогню, а також до вжиття негайних практичних заходів для порятунку життів та мінімізації людських страждань. Ефективні гуманітарні коридори, локальне припинення бойових дій, безпечні маршрути для цивільних і постраждалих. Сьогодні мешканці Маріуполя потребують саме такого кроку. Їм потрібен рятівний маршрут, щоб залишити це пекло", — зазначив він.

Генсек ООН наголосив, що тисячі цивільних у цьому місті — літні люди, хворі та особи з обмеженою мобільністю — потребують життєво важливої допомоги.

А також Гутерреш повідомив, що під час його нещодавнього візиту до Москви президент Росії Володимир Путін загалом дав згоду на залучення ООН та Міжнародного Комітету Червоного Хреста до евакуації цивільних із "Азовсталі".

"Сьогодні в нас із паном Зеленським була можливість обговорити це питання. Наразі тривають інтенсивні дискусії щодо втілення цієї пропозиції", — заявив генсек ООН.

Читайте також: Маріуполь — нові дані щодо загиблих та руйнувань: ситуацію в місті обговорюємо із заступником мера Сергієм Орловим

Раніше повідомлялося, що президент РФ Володимир Путін нібито погодився, що структури ООН та МКЧХ залучаться до евакуації цивільного населення з території металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі. Такі домовленості були досягнуті 26 квітня під час зустрічі Путіна та генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша.

Прямий ефір