Евакуація з "Азовсталі", реабілітація та донати на ЗСУ — історія поліцейського з Маріуполя 

Станіслав Борщак. Скриншот: kanaldim.tv

Він ходив на роботу під мінометними обстрілами, рятував людей, отримав важкі поранення, був евакуйований з "Азовсталі", переніс 12 операцій. Зараз він малює та продає свої полотна про Маріуполь на аукціонах, а кошти передає на потреби ЗСУ. Історію свого життя і творчості Станіслав Борщак поділився з журналістами "Ранку Вдома".  

Станіслав Борщак, поки росіяни штурмували місто, правоохоронець продовжував виконувати свої службові обов'язки. Тоді кожен день був найважчим. Станіслав згадує обстріл пологового будинку, коли він разом із пожежниками виносив породіль. 

"Рятувальники та поліцейські виносили дівчину, яка перейшла на бік ворога та стала пропагандисткою. Я її виносив, я пам'ятаю, що саме вона казала на той момент. Вона нам дякувала, а потім у відео були звинувачення на адресу "АЗОВа". Це було боляче чути, адже на той момент я лежав після четвертої операції й усвідомлював, кого ми врятували", — пригадує поліцейський з Маріуполя Станіслав Борщак.          

Транспорт у місті не працював, тож Станіслав щодня ходив на роботу пішки. Після однієї зі змін хлопця та його товариша заскочив російський мінометний обстріл.   Окрім важкої травми руки, Стас отримав осколкові поранення обличчя, коліна та ребер.

На той час у місті вже не лишилось необхідних медикаментів, тож військові доставили поліцейського у шпиталь "Азовсталі". Там йому зробили операцію, а згодом евакуювали з "Азовсталі" разом з іншими пораненими. Це сталося під час повітряно-десантної спецоперації ГУР "Небо". У гелікоптер, на якому летів поліцейський, влучив російський снаряд і дивом не вибухнув. 

Нещодавно Стас пережив 12 операцію. В його коліні тепер на все життя осколки ворожої міни. Та найбільша проблема — з ліктьовим суглобом. 

"Рука досі не працює нормально. Не буду працювати, поки її не зроблять або не вставлять штучні суглоби та штучні кістки", — пояснив поліцейський. 

Паралельно з фізичним лікуванням Стас проходить психологічну реабілітацію. Найбільше хлопця вразила арттерапія, під час якої він навчився малювати. Його картини тепер допомагають українським військовим. 

"Ідея полягала в тому, щоб малювати згадки про Маріуполь. Я хотів зобразити місто таким, яким його пам'ятали. Хотів би щоб у жителів міста залишилися гарні спогади", — зізнається чоловік.   

Схожу картину Стас розіграв на онлайн-аукціоні за 110 000 гривень. Цими грошима закрив половину суми, яку збирали на машину для Харківського танкового батальйону. Окрім картин Стас також планує розіграти за донати ексклюзивні фото, які зробив під час обстрілів Маріуполя. 

За допомогою нейромережі він розробив макети поліцейських шевронів. Гроші з продажу також переказує на допомогу українським захисникам на фронті та на реабілітацію пораненим.  

Читайте також: Втратив око, слух та три кінцівки — історія військового з позивним "Беркут"

Прямий ефір